Yeşil Tur

Yeşil Tur

Açıklama

Kapadokya Güney Turu için sabah otelinizden servis ile alınırsınız. Turumuz saat 09:00 ile 09:30 arasında başlayacak. Turumuz, Göreme'nin nefes kesen fotoğraflarını çekeceğiniz ve Kapadokya'nın sıra dışı manzarasının fotoğrafını çekebileceğiniz Göreme Panorama'da başlar.

Turumuza, Kapadokya'nın ve Türkiye'nin en büyük ve en derin yeraltı şehrini keşfederek, Dünya'nın merkezine doğru ineceğimiz Derinkuyu yeraltı şehrine gideceğiz. Şehrin kapasitesi 20.000 kişidir.

Şehir yaklaşık 85 metre derinliğindedir ve bu yeraltı şehrinde mutfaklar, depolar, yaşam alanları, şarap mahzenleri, ahırlar, kiliseler, su kuyusu, kaya oyma odaları bulunmaktadır.

Derinkuyu’yu Kapadokya'daki diğer yeraltı şehirlerinden ayıran şey, misyoner sehool olarak kullanılan geniş tonozlu bir odadır.

Daha sonra Kapadokya'nın en büyük ve en derin Kanyonu olan Ihlara Vadisi'ne ve aynı zamanda Dünya'nın en büyük ikinci kanyonuna devam edeceğiz.

Kıyısı boyunca uzanan derin bir Nehir geçididir Melendiz Nehri.

Kapadokya'nın en keyifli yürüyüş parkurlarından biri olan Kanyon 20 km uzunluktadır.

Vadide keyifli yürüyüş yaptıktan sonra Belisırma köyüne geçeceğiz. Belisırma, Melendiz Nehri üzerinde olan küçük bir köydür. Vadinin eteklerinde kurulmuş olan eski bir Yunan köyüdür.

Buradan, Kapadokya'nın en büyük dini yapısı ve harika bir kaya manastırı olan Selime Manastırı'nın güzel manzarasına sahip olacaksınız.

Turumuza Güvercin Vadisi panoramasında fotoğraf molası vererek devam edeceğiz. Mücevher atölyesini ve mağazasına giderek turu tamamlayacağız.

Kapadokya'dan kendinize nadir bir el yapımı hediyelik eşya satın alma şansına sahip olacaksınız. Otelinize dönüş 18:00 ve 18:30 saatleri arasındadır.

Tur Lokasyonları
 • Göreme Panorama 
 • Derinkuyu Yeraltı Şehri
 • Ihlara Vadisi
 • Belisırma Köyü
 • Yaprakhisar Panorama Ve Selime Manastırı
 • Güvercin Vadisi Panoraması

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
 • Bakanlık Kokartlı Profesyonel Tur Rehberi
 • Klimalı 16-19 Kişilik Konforlu Araçlar
 • Otelden Alış ve Otele Bırakış
 • Müze - Ören Yerleri Giriş Biletleri
 • Öğle yemeği

Dahil Olmayanlar
 • Kişisel Harcamalar
 • Yemeklerdeki İçecekler
Bilgilendirme


SSS

Göreme, Uçhisar, Çavuşin, Ortahisar, Ürgüp ve Avanos bölgeleri içerisinde kalıyorsanız otelinizden alınıp, tur sonrası tekrar otelinize bırakılırsınız. Bu hizmet ücrete dahildir. Şayet Nevşehir, Mustafapaşa gibi lokasyona daha uzak bölgelerde kalıyorsanız, ayrıca servis ücreti ödemeniz gerekebilir. Servis ücreti bölgenizden tura katılacak kişi sayısına göre belirlenir veya ücrete dahil edilir. Talep edilmez.

Servis araçlarımız ile saat 09:00 ile 09:30 arasında otellerinizden alınırsınız.

Kapadokya Yeşil Tur için ödemeyi sitemizden tüm kredi kartları ile online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz sitemizin ödeme panelinde belirtilen kapora miktarını online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Kalan tur ücretini şirketimize tur öncesi nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Kapadokya Yeşil Tur günlük olarak 16 ve 19 kişilik araçlarla gruplar halinde düzenlenir. Ayrıca 27 ve 46 kişilik araçlarla ise tek gruplar halinde düzenlenir. İstediğiniz kişi sayısında kırmızı tur satın alabilirsiniz. Tur Operatoru turu ve kişi sayısını organize edecektir.

Evet, çocuklarda tura katılabilirler, 0-6 yaş grubu çocuklar ücretsizdir. 6 yaş üstü çocuklar yetişkin statüsünde değerlendirilmektedir.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yap
Değerlendirme Yapın
Puan Verin
€ 40,00
Tarih
 
Kişi
Toplam: € 40,00

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin
Yükleniyor...