Güney-Doğu Kapadokya (Özel Tur)

Güney-Doğu Kapadokya (Özel Tur)

Kapadokya
Açıklama

Tüm gün Kapadokya Güney-Doğu Turu için sabah saat 09:00 ile 09:30 saatleri arasında otelinizden servis ile alınarak turunuza başlayacaksınız.

Kapadokya'nın ve Türkiye'nin en büyük ve en derin yeraltı şehri olan Derinkuyu yeraltı şehrine gideceğiz. Şehrin kapasitesi yaklaşık 20.000 kişiydi.

Bu şehir yaklaşık 85 metre derinliğindedir ve mutfaklar, depolar, yaşam alanları, şarap mahzenleri, ahırlar, kiliseler, su kuyusu, kaya oyma odalarına sahiptir.

Derinkuyu'yu Kapadokya'daki diğer yeraltı şehirlerinden ayıran şey, misyoner sehool olarak kullanılan geniş tonozlu bir odadır.

Daha sonra Niğde’ye geçeceğiz. Niğde’de Gümüşler Manastırını ziyaret edeceğiz. Burada tarihte bir yerleşim alanı olarak kullanılan mağara kiliselerde gülümseyen Hazreti Meryem freskini göreceğiz.

Şimdi tarih boyunca Tiyana antik şehrinin su ihtiyacını karşılayan Roma döneminden kalan su kemerlerini inceleyeceğiz. Burada  Antik Roma havuzunu da görme imkanımız olacak.

Turumuzun bir diğer rotası, bizi fotoğraf molası vereceğimiz Güvercin Vadisi panoramasına götürecek.  Mücevher atölyesini ve mağazasını ziyaret ederek turumuza son vereceğiz.

Kapadokya'dan kendinize el yapımı hediyelik eşya satın alma şansına sahip olacaksınız. Otele dönüş yaklaşık olarak 18:00 ile 18:30 saatleri arasında olacaktır.

Tur Lokasyonları

  • Derinkuyu Yeraltı Şehri
  • Gümüşler Manastırı
  • Niğde Kemerhisar Tiyana Su Kemerleri ve Roma Havuzu

 

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
  • Bakanlık Kokartlı Profesyonel Tur Rehberi
  • Klimalı 16-19 Kişilik Konforlu Araçlar
  • Otelden Alış ve Otele Bırakış
  • Müze - Ören Yerleri Giriş Biletleri

Dahil Olmayanlar
  • Kişisel Harcamalar
  • Yemekler
  • İkram Dışı İçecekler
Bilgilendirme


SSS

Göreme, Uçhisar, Çavuşin, Ortahisar, Ürgüp ve Avanos bölgeleri içerisinde kalıyorsanız otelinizden alınıp, tur sonrası tekrar otelinize bırakılırsınız. Bu hizmet ücrete dahildir. Şayet Nevşehir, Mustafapaşa gibi lokasyona daha uzak bölgelerde kalıyorsanız, ayrıca servis ücreti ödemeniz gerekebilir. Servis ücreti bölgenizden tura katılacak kişi sayısına göre belirlenir veya ücrete dahil edilir. Talep edilmez.

Servis araçlarımız saat 09:00 ile 09:30 arasında sizleri otelinizden alacaktır.

Kapadokya Yeşil Tur için ödemeyi sitemizden tüm kredi kartları ile online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz sitemizin ödeme panelinde belirtilen kapora miktarını online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Kalan tur ücretini şirketimize tur öncesi nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Kapadokya Yeşil Tur günlük olarak 16 ve 19 kişilik araçlarla gruplar halinde düzenlenir. Ayrıca 27 ve 46 kişilik araçlarla ise tek gruplar halinde düzenlenir. İstediğiniz kişi sayısında kırmızı tur satın alabilirsiniz. Tur Operatoru turu ve kişi sayısını organize edecektir.

Evet, çocuklarda tura katılabilirler, 0-6 yaş grubu çocuklar ücretsizdir. 6 yaş üstü çocuklar yetişkin statüsünde değerlendirilmektedir.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yap
Değerlendirme Yapın
Puan Verin
€ 188,00
Tarih
 
Kişi
Toplam: € 188,00

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin
Yükleniyor...