Kuzey Kapadokya (Özel Tur)

Kuzey Kapadokya (Özel Tur)

Kapadokya
Açıklama

Tur Lokasyonları Uçhisar Kale Altı Göreme Açık Hava Müzesi Çavuşin Köyü Avanos (Çölmek Atölyesi) Paşabağı/Zelve Devrent Vadisi Aşk Vadisi Ürgüp Şarap Fabrikası

Türkçe ve İngilizce Konuşan Rehberimiz eşliğinde şirketimize ait özel servisimiz ile saat 09:30 ile 09:45 arasında sizleri otelinizden alıp ilk rotamız olan Uçhisar Kale altı ile Kapadokya turumuza başlıyoruz. Rehberimiz bulunduğunuz yer ile ilgili bilgileri size verecek ve Uçhisar Kalesi etrafında fotoğraf çekimi için duraklayacağız.

Sonraki durağımız olan Göreme Açık Hava Müzesine geçeceğiz.

1985 yılından beri Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesinde kaya kiliseleri, ilk Hristiyanlar tarafından dışardan oyularak yapılan şapelleri, Roma zulmünden kaçanların sığındığı Ortodoks Manastırı’nı göreceğiz.

Kilise ve şapellerin duvarlarında sıra dışı binlerce yıllık olan freskleri göreceksiniz. Duvarlardaki Freskler günümüze kadar dayanmıştır.

Şimdi Aşk Vadisine geçiyoruz. Kapadokya bölgesinin en önemli yerlerinden biri olan aşk vadisi akılalmaz yapılarıyla kendine hayran bırakacaktır. Üzerine Şapka konmuş silindir görünümündeki peri bacalarının ihtişamından çok etkileneceksiniz. Aşk sembollerinin muhteşem görünümlerinde fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız. Bu oluşumlar ihtişamı, boyutları ve kendine özgü renkleriyle ve görünüşleri ile sizi kendisine hayran bırakacağına emin olabilirsiniz.

Sonraki rotamız Paşabağı-Zelze olacak. Burada Aziz Simeon adına yapılmış şapel ve birçok kaya mekânları bulunmaktadır. Peribacalarının en yoğun olduğu yer 3 vadiden oluşan Zelve örendir. Burası Hıristiyanların 9. ve 13. yüzyıllarda yerleştikleri önemli bir yerleşim yeri ve dini merkezdir. Geyikli, Balıklı ve Üzümlü kiliseler bu vadinin en önemli kiliseleridir ve ikonoklastik dönem öncesine aittirler. Ayrıca burada 1952 yılına kadar iskân edilmiş bir çok yapıya da rastlanılmaktadır.

Daha sonra tarihi çok eskilere dayanan bir Yunan Köyü olan Çavuşin Köyü’ne kısa bir gezi yapacağız.

Yerel bir restaurantta Kapadokya’ya özgü öğle yemeği için duracağız ve yemekten sonra Avanos ilçesine geçeceğiz.

Burası milattan önce 2000’ li yıllarda Hitit Uygarlığında yapılan pişmiş toprak ile çanak, çömlek ve seramik atölyelerine ev sahipliliği yapar. Burada geleneksel çanak, çömlek sanatını izleme ve deneyimleme şansınız olacak.

Çanak-çömlek yapımında kullanılan killi toprak Avanos'dan geçen ve Türkiye’nin en uzun nehri olan antik zamanda Hallys olarak da bilinen Kızılırmak’dan alınır.

Daha sonra  Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)’ne ilerleyeceğiz.

Hayallerinizi süsleyecek olan Devrent Vadisinde mevcut kayalardan oluşmuş kaya şekillerini yakından göreceksiniz.

Son durak olarak Ürgüp’e geçeceğiz. Bir çok Türk dizisi (Asmalı Konak, Yer gök aşk, Aşk ve Mavi, Yılanların Öcü, Maria ve Mustafa ve Zümrüdü Anka gibi) çekimleri gerçekleşmiştir. Ayrıca Kapadokya’nın sembolü olan üç güzeller peri bacalarını da göreceksiniz.

Günün sonunda Kapadokya'nın doğal yapımı olan şarap fabrikasından birini ziyaret ederek Kapadokya turumuzu sonlandıracağız ve otelinize servisimizle bırakılacaksınız.

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
  • Bakanlık Kokartlı Profesyonel Tur Rehberi
  • Klimalı 16-19 Kişilik Konforlu Araçlar
  • Otelden Alış ve Otele Bırakış
  • Müze - Ören Yerleri Giriş Biletleri
  • Öğle yemeği

Dahil Olmayanlar
  • Kişisel Harcamalar
  • Yemeklerdeki İçecekler
Bilgilendirme


SSS

Göreme, Uçhisar, Çavuşin, Ortahisar, Ürgüp ve Avanos bölgeleri içerisinde kalıyorsanız otelinizden alınıp, tur sonrası tekrar otelinize bırakılırsınız. Bu hizmet ücret içerisindedir. Şayet Nevşehir, Mustafapaşa gibi lokasyona daha uzak bölgelerde kalıyorsanız, ayrıca servis ücreti ödemeniz gerekebilir. Servis ücreti bölgenizden tura katılacak kişi sayısına göre belirlenir veya ücrete dahil edilir. Talep edilmez.

Servis araçlarımız ile saat 09:00 ile 09:30 arasında otellerinizden alınırsınız.

Kapadokya Kırmızı Tur için ödemeyi sitemizden tüm kredi kartları ile online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz sitemizin ödeme panelinde belirtilen kapora miktarını online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Kalan tur ücretini şirketimize tur öncesi nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Kuzey Kapadokya Tur günlük olarak 16 ve 19 kişilik araçlarla gruplar halinde düzenlenir. Ayrıca 27 ve 46 kişilik araçlarla ise tek gruplar halinde düzenlenir. İstediğiniz kişi sayısında tur satın alabilirsiniz. Tur Operatoru turu ve kişi sayısını organize edecektir.

Evet, çocuklarda tura katılabilirler, 0-6 yaş grubu çocuklar ücretsizdir. 6 yaş üstü çocuklar yetişkin statüsünde değerlendirilmektedir.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yap
Değerlendirme Yapın
Puan Verin
€ 180,00
Tarih
 
Kişi
Toplam: € 180,00

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin
Yükleniyor...