Kapadokya Tur (3 Gün)

Kapadokya Tur (3 Gün)

Kapadokya
Açıklama

Kapadokya Güney Turu için uçuşunuz sonrasında yetkili personelimiz tarafından havalimanında karşılanıp tur için Kapadokya bölgesine getirileceksiniz. Türkçe ve İngilizce Konuşan Rehberimiz sizinle birlikte olacaktır.

Tur sabah 09.00 – 09.30 saat aralığında başlayacaktır, bu nedenle uçak bileti alırken uçağınızın iniş saatini ayarlamanız gerekmektedir.

Tur Lokasyonları (3 Günlük Program)

 • Uçhisar Kale Altı
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Avanos (Çölmek Atölyesi
 • Paşabağı/Zelve
 • Devrent Vadisi
 • Aşk Vadisi
 • Göreme Panorama
 • Kaymaklı Yeraltı Şehri
 • Ihlara Vadisi
 • Belisırma Köyü
 • Yaprakhisar Panorama Ve Selime Manastırı
 • Güvercin Vadisi Panoraması
 • Mustafapaşa (Eski Yunan Köyü)
 • Keşlik Manastırı
 • Ancient Sobessos Antik Kenti (Roma Mozaikleri)
 • Soğanlı Vadisi

Kuzey Kapadokya Turu

Kuzey Kapadokya Turu Uçhisar Kale altı ile başlar. Uçhisar Kalesi hakkında rehberimiz sizlere bilgi verir ve ardından Uçhisar Kalesi etrafında fotoğraf çekilmek için mola verilir.

Daha sonra gideceğimiz yer olan Göreme Açık Hava Müzesine hareket edilir.

1985 Yılından beri Unesco Dünya Mirasları listesinde bulunan Göreme Açık Hava Müzesinde kaya kiliseleri, ilk Hristiyanlar tarafından dışardan oyularak şekillendirilen şapelleri, Roma zulmünden kaçanların sığındığı bir Ortodoks Manastırı gezerek göreceksiniz.

Kilise ve şapellerin duvarlarında binlerce yıl önceden kalan freskleri göreceksiniz. Duvarlardaki Freskler günümüze kadar hiçbir zarar görmeden gelmiştir.

Göreme Açık Hava Müzesini gezdikten sonra Aşk Vadisine geçeceğiz. Kapadokya bölgesinin en önemli yerlerinden biri olan aşk vadisi muhteşem yapılarıyla sizde hayranlık bırakacak. Üzerine Şapka konmuş silindir görünümündeki peri bacalarının görüntüsüne hayran kalacaksınız. Aşk sembollerinin büyüleyici yansımalarında fotoğraf çekmek için sabırsızlanacaksınız. Bu oluşumlar ihtişamı, boyutları ve kendine özgü renkleriyle sizi kendisine hayran bırakacağına emin olabilirsiniz.

Bir sonraki durağımız Paşabağı-Zelve olacak. Burada Aziz Simeon adına yapılmış olan şapel ve birçok kaya mekânları bulunur. 3 vadiden oluşan Zelve ören yerinde peribacaları çok fazladır. Hıristiyanların 9. ve 13. yüzyıllarda yerleştikleri önemli bir yerleşim yeri ve dini merkezdir. Geyikli, Balıklı ve Üzümlü kiliseleri vadide bulunan en önemli kiliseleridir ve ikonoklastik dönem öncesine aittir. Ayrıca burada 1952 yılına kadar yerleşmiş birçok yapıya da rastlanmaktadır.

Öğle yemeğini Kapadokya’ya özel yerel bir restaurantta yiyeceğiz ve lezzetli yemekleri tattıktan sonra Avanos ilçesine doğru yola çıkacağız.

Avanos M.Ö 2000’ li yıllarda Hitit Uygarlığında pişmiş toprak ile çanak, çömlek, ve seramik atölyelerine ev sahipliliği yapan sanatının merkezidir. Burada geleneksel çanak çömlek sanatını izleme ve deneyimleme şansına sahip olacaksınız.

Çanak-çömlek yapımında kullanılan killi toprak Avanos’dan geçen ve Türkiye’nin en uzun nehri olan antik zamanda Hallys olarak da bilinen Kızılırmak’dan gelmektedir.

Çanak ve çömlek atölyesi olan bir dükkana gideceğiz. Çanak ve çömlek yapılışını izleyip,sizlerde çanak, çömlek yapımını deneme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bir sonraki durağımız Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)’dir.

Hayallerinizi büyüleyecek olan Devrent Vadisi  kaya şekillerinden farklı olarak oluşmuş, bakmaktan keyif alacağınız kayaları ve şekilleri yakından görebileceksiniz.

 

Güney Kapadokya Turu

Güney Kapadokya Turu, Göreme’nin büyüleyici fotoğraflarını çekeceğiniz ve Kapadokya’nın eşsiz manzarasını fotoğraflayacağınız Göreme Panorama’da başlar.

Göreme Panorama’yı gezdikten hemen sonra, Kapadokya’nın ve Türkiye’nin en büyük ve en derin yeraltı şehrini keşfederek, Dünya’nın merkezine doğru ineceğimiz Kaymaklı yeraltı şehrine gideceğiz. Yer altı Şehrinin kapasitesi 20.000 kişiydi.

Yer altı Şehri  85 metre derinliğe sahiptir. Kaymaklı Yeraltı Şehri mutfaklar, depolar, yaşam alanları, şarap mahzenleri, ahırlar, kiliseler, su kuyusu, kaya oyma odaları bulunmaktadır.

Sonra Kapadokya’nın en büyük ve en derin Kanyonu ve aynı zamanda Dünya’nın en büyük ikinci kanyonu olan Ihlara Vadisi’ne devam gideceğiz.

Melendiz Nehri kıyısı boyunca uzanan derin bir Nehir geçididir.

Kapadokya’nın keyifli yürüyüş parkurlarından biri olan  Kanyon 20 km uzunluktadır.

Vadide yürüyüş yaptıktan hemen sonra Belisırma köyüne gideceğiz. Belisırma, Melendiz Nehri üzerinde bulunan küçük bir köydür. Vadinin eteklerinde kurulmuş tarihi bir Yunan köyüdür. Burada yerli yemekler tatmak için öğle yemeği yiyeceğiz.

Daha sonra, Kapadokya’nın en büyük dini yapısı ve muhteşem bir kaya manastırı olan Selime Manastırı’nın güzeliklerini görme imkanınız olacak.

Sonra güzel fotoğraflar çekilmeniz için Güvercin Vadisi panoramasına gideceğiz. Mücevher atölyesini ve mağazasını gezeceğiz.

 

Doğu Kapadokya Turu

Turumuza ilk olarak mimarisiyle meşhur eski bir Yunan köyü olan Mustafapaşa köyüne giderek başlayacağız. Osmanlı İmparatorluğu döneminde eski adı Sinassos (güneş şehri) olan bu köy 20.yüzyılın başlarına kadar Kapadokya’daki en büyük Yunan yerleşim yerlerinden biriydi.

Bölge boyunca , evler süslü oyma taş işçiliği ile meşhur ve dikkat çekicidir. Sonraki durağımız olan Keşlik Manastırı kayadan oyulmuş 3 kilise, yemekhane, uyku ve yaşam alanlarından oluşur.

Manastır, Kapadokya fresklerinin nadir İkonoklastik örneklerinden biri olarak bilinir ve Bizans döneminde Osmanlı İmparatorluğu’nun sonuna kadar kullanılmıştır.

Daha sonra ufak bir Kapadokya köyü olan Taşkınpaşa köyüne geçeceğiz. Taşkınpaşa Medresesini (İlahiyat Okulu) ve klasik Selçuklu tarzında inşa edilmiş olan camiyi göreceğiz ve yapılarını inceleyeceğiz.

Medrese, 14.yüzyıldan kalma bir hanedan olan Karamanlılar tarafından inşa edilmiştir. Taşkınpaşa köyünde yerel lezzetler eşliğinde öğle yemeği yiyeceğiz.

Öğle yemeğinden sonra turumuza Kapadokya’daki tek Geç Roma / Erken Bizans yerleşimi olan Sobessos Antik kenti ile devam edeceğiz.

Bu kent, M.S 4. yüzyıldan kalma bir Roma yerleşimidir. Diğer Roma binalarının yanı sıra, ana cazibe merkezi güzel mozaik döşeme olan 400 m2’lik bir toplantı salonunu göreceğiz.

Kazı alanını gezerek, Kapadokya tarihi hakkında bilmeniz gereken çok şey olduğunu anlayacaksınız. Hıristiyanların Romalı askerlerden saklandıkları bilinmekte fakat Roma yerleşimine dair hiçbir kanıt bulunamamaktadır.

Kazı alanını gezdikten sonra sonra değişik ve dikkat çekici yürüyüş parkurlarına sahip derin bir vadi olan Soğanlı Vadisi’ne ilerleyeceğiz.

Soğanlı, bir zamanlar bölgenin üçüncü büyük manastır merkeziydi. 9. ve 13. yüzyıllar arasında uzanan birçok mağara Kilisesi ve manastırına ev sahipliği yaptı. Soğanlı, köyün sembolü haline gelen dünyaca meşhur bebekleriyle ünlüdür. Öğleden sonra vadide yürüyüş yapacak ve el değmemiş doğanın tadını çıkaracağız.

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
 • Bakanlık Kokartlı Profesyonel Tur Rehberi
 • Klimalı 6-19 Kişilik Konforlu Araçlar
 • Havaalanı Çift Yönlü Transfer
 • Otelden Alış ve Otele Bırakış
 • Müze - Ören Yerleri Giriş Biletleri
 • Tur Sigortası

Dahil Olmayanlar
 • İç ve Dış Hat Uçuşları
 • Kişisel Harcamalar
 • Yemekler
 • İkram Dışı İçecekler
Bilgilendirme


Seyahat Planı

Turumuz Uçhisar kale altından başlayıp Göreme Açıkhava Müzesi, Aşk Vadisi, Paşabağı-Zelve olmak üzere devam edeceğiz daha sonra Avanos’ta lüx bir restaurantta öğle yemeği yiyeceğiz. Yemek sonrasında Avanos ilçesinde Çömlek ve Seramik Atölyelerine giderek çömlek yapımı konusunda bilgi sahibi olacağız. Seramiklerin yapılışlarını inceledikten hemen sonra Devrent (Hayal) Vadisini gezerek turumuzu bitireceğiz. Tur saat 17.00’de sona erecek ve sizin için rezerve edilen kaya ya da taş odalarımızda konaklayacağınız otelinize bırakılacaksınız ve burada 1 gece kalacaksınız. Tur bitiminde sitemizde AKTİVİTELER bölümünde yayınlanan (ATV, AT, DEVE gibi) 1 ya da 2 saatlik turlarımızı satın alarak eğlenceli zaman gerçekleştirebilirsiniz. Otelinizde dinlendikten sonra Türk Gecesi etkinliklerine katılım sağlayarak bir yandan Türk danslarını izlerken diğer yandan sınırsız alkollü veya alkolsüz içeceğin ve akşam yemeğinin sunulduğu eğlenceye katılıp keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Günün yorgunluğunu atmak için Türk Hamamı tam size göre. Sunulan kese ve köpük masajı ile saunanın sıcaklığı tüm yorgunluğunuzu atmanız sağlayacaktır. İstediğiniz takdirde önerilen masajları satın alabilirsiniz ve rahatlamış olarak otelinize dönebilirsiniz. Ertesi gün için bir balon uçuşu planlayarak sabahın erken saatlerinde Kapadokya’nın büyüleyici yapılarını ve manzarasını havadan izleme şansı yakalayın.

Kapadokya Güney Turu için kahvaltı sonrası otelinizden servisimiz ile alınacaksınız. Tur saat 09:00 ile 09:30 arası başlayacaktır. Turumuz, Kapadokya’nın etkileyici manzarasını fotoğraflama imkanı bulacağınız Göreme Panorama’da başlayacak. Daha sonra Kaymaklı Yeraltı Şehri’ne giderek Büyük Kanyonlardan olan Ihlara Vadisine geçeceğiz. Ihlara vadisinde yürüyüş yaptıktan sonra Eski Yunan Köyü Belisırma’ya gideceğiz. Öğle yemeğini Belisırma’da yedikten sonra Selime Manastırını gezip Kapadokya bölgesine döneceğiz. Güvercinlik vadisinde muhteşem fotoğraflara sahip olmanız için mola vereceğiz. Mücevher atölyesini ve mağazasını ziyaret ettikten sonra turu tamamlanacak. Ayrıca Kapadokya’dan kendinize ve sevdiklerinize güzel bir el yapımı hediyelik eşya satın alma şansına sahip olacaksınız. Tur 18.00’de sona erecektir ve otelinize bırakılacaksınız. Turda gezilecek yerler ile ilgili ayrıntılı bilgileri GÜZERGÂH bölümünde görebilirsiniz.

Kapadokya’nın eşsiz yerlerini farklı bir boyuttan göreceğimiz tur için sabah kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerinizden sonra özel servislerimiz tarafından alınacaksınız. Tur saat 09:00 ile 09:30 arasında başlamaktadır. Eski bir Yunan köyü olan Mustafapaşa köyünü gezerek turumuza Keşlik Manastırı ile devam edeceğiz, Manastır ziyaretinden sonra Kapadokya’nın köyü olan Taşkınpaşa’ya gideceğiz. Öğle yemeğini Taşkınpaşa köyünde yiyeceğiz. Öğle yemeğinden sonra turumuz Sobessos Antik kentinde devam edecek. Kazı alanlarını gezerek ilginç yürüyüş parkurlarının bulunduğu derin bir vadi olan Soğanlı Vadisi’ne devam edeceğiz. Vadide yürüyüş yaparken doğanın tadını çıkarıp keyifli zamanlar geçireceksiniz. Tur burada sona erecek ve özel araçlarımızla havalimanına transfer edileceksiniz. Turda gezilecek yerler ile ilgili ayrıntılı bilgileri GÜZERGAH bölümünde bulabilirsiniz.


SSS

Uçuşunuzdan sonra uçağınızın iniş saatinden önce görevli personelimiz havalimanında elinde isminizin yazılı olduğu bir tabela yada tablet ile sizi bekliyor olacak. Rehberinizle tanıştıktan sonra turumuz başlamış olacak. Lütfen uçağınızın İstanbul ya da Sabiha Gökçen Havalimanına olan iniş saatinin sabah saat 08.00’den önce olmasına özen gösterin.

Servis araçlarımız tarafından saat 09:00 ile 09:30 arasında otelinizden alınacaksınız.

Tur ödemesini sitemiz üzerinden tüm kredi kartları ile online olarak yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. (Lütfen ödeme panelinde 3 ve daha fazla kişi katılımı belirtiniz.) Dilerseniz sitemizin ödeme panelinde belirtilen kapora miktarını online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Kalan tur ücretini şirketimize tur öncesi nakit olarak ödeyebilirsiniz. Turlarımız 2 kişi olarak planlanmıştır. Tek başınıza tura katılmak isterseniz, sadece bir kişinin müze ve ören yeri giriş ücretleri belirtilen tutardan düşülecektir.

Turumuz size özel, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte katılabilmeniz için planlanmıştır. Minimum 2, maksimum 9 kişi ile bu tura katılabilirsiniz. Turlarımız 6 ile 19 kişilik araçlarla düzenlenir. Ayrıca 27 ve 46 kişilik özel araçlarla tek grup halinde de düzenlenebilir. İstediğiniz kişi sayısında tur satın alabilirsiniz. Tur rehberiniz turu ve kişi sayısını organize edecektir.

Tabiki de, çocuklarınız tura katılabilirler. 6 yaşından küçük çocuklar ücretsiz katılabilirler. 6 yaş üstü çocuklar yetişkin statüsünde değerlendirilmektedir.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yap
Değerlendirme Yapın
Puan Verin
€ 733,00
Tarih
 
Kişi
Toplam: € 733,00

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin
Yükleniyor...