Güney Kapadokya (Özel Tur)

  • Popüler

Güney Kapadokya (Özel Tur)

Kapadokya
Açıklama

Tur Lokasyonları Göreme Panorama Derinkuyu Yeraltı Şehri Ihlara Vadisi Belisırma Köyü Yaprakhisar Panorama Ve Selime Manastırı Güvercin Vadisi Panoraması

Tüm gün Kapadokya Güney Turu için sabah otelinizden özel servis ile alınacaksınız. Turumuz 09:00 ile 09:30 arasında başlayacaktır. Turunuz fotoğraf çekilebileceğiniz ve Kapadokya'nın olağanüstü manzarasını göreceğiniz Göreme Panorama'da başlayacak.

Göreme Panorama’dan sonra, Dünya'nın merkezine doğru ineceğimiz Derinkuyu yeraltı şehrine gideceğiz. Derinkuyu yer altı şehri Kapadokya'nın ve Türkiye'nin en büyük ve en derin yeraltı şehridir. Şehrin kapasitesi yaklaşık 20.000 kişidir. Yaklaşık 85 metre derinliğe sahiptir ve bu yeraltı şehri mutfaklar, depolar, yaşam alanları, şarap mahzenleri, ahırlar, kiliseler, su kuyusu, kaya oyma odalarını içerir.

Derinkuyu'yu Kapadokya'daki diğer yeraltı şehirlerinden ayıran unsur, misyoner sehool olarak kullanılan geniş tonozlu bir oda olmasıdır.

Burdan sonra Kapadokya'nın en büyük ve en derin Kanyonu olan ve aynı zamanda Dünya'nın en büyük ikinci kanyonunu olan Ihlara Vadisi'ni görmek için yola çıkacağız.

Melendiz Nehri kıyısı boyunca uzanan derin bir Nehir geçidi olarak bilinir.

Kapadokya'nın en keyifli yürüyüş parkurlarından biri olan Kanyon 20 km uzunluktadır.

Vadide yürüyüş yaptıktan sonra Belisırma köyüne hareket edeceğiz. Belisırma, Melendiz Nehri üzerinde bulunan ufak bir köydür. Vadinin eteklerinde kurulmuş çok eski bir Yunan köyüdür.

Buradan, Kapadokya'nın en büyük dini yapısı ve muhteşem bir kaya manastırı olan Selime Manastırı'nın hayranlıkla bakacağınız manzarasını göreceksiniz.

Turumuzun bir sonraki rotası, bizi fotoğraf çekimi yapacağımız Güvercin Vadisi panoramasına götürecek. Son olarak mücevher atölyesini ve mağazasını ziyaret ederek turu tamamlayacağız.

Kapadokya'dan kendinize ve sevdiklerinize eşsiz bir el yapımı hediyelik eşya satın alma şansınız olacak. Otelinize bırakılışınız yaklaşık 18:00 ve 18:30 saatleri arasında olacaktır.

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
  • Bakanlık Kokartlı Profesyonel Tur Rehberi
  • Klimalı 16-19 Kişilik Konforlu Araçlar
  • Otelden Alış ve Otele Bırakış
  • Müze - Ören Yerleri Giriş Biletleri
  • Öğle yemeği

Dahil Olmayanlar
  • Kişisel Harcamalar
  • Yemeklerdeki İçecekler
Bilgilendirme


SSS

Göreme, Uçhisar, Çavuşin, Ortahisar, Ürgüp ve Avanos bölgeleri içerisinde kalıyorsanız otelinizden alınıp, tur sonrası tekrar otelinize bırakılırsınız. Bu hizmet ücret içerisindedir. Şayet Nevşehir, Mustafapaşa gibi lokasyona daha uzak bölgelerde kalıyorsanız, ayrıca servis ücreti ödemeniz gerekebilir. Servis ücreti bölgenizden tura katılacak kişi sayısına göre belirlenir veya ücrete dahil edilir. Talep edilmez.

Tur günlük olarak 16 ve 19 kişilik araçlarla gruplar halinde düzenlenir. Ayrıca 27 ve 46 kişilik araçlarla ise tek gruplar halinde düzenlenir. İstediğiniz kişi sayısında kırmızı tur satın alabilirsiniz. Tur Operatoru turu ve kişi sayısını organize edecektir.

Güney Kapadokya Tur için ödemeyi sitemizden tüm kredi kartları ile online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz sitemizin ödeme panelinde belirtilen kapora miktarını online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Kalan tur ücretini şirketimize tur öncesi nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Servis araçlarımız ile saat 09:00 ile 09:30 arasında otellerinizden alınırsınız.

Evet, çocuklarda tura katılabilirler, 0-6 yaş grubu çocuklar ücretsizdir. 6 yaş üstü çocuklar yetişkin statüsünde değerlendirilmektedir.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yap
Değerlendirme Yapın
Puan Verin
€ 186,00
Tarih
 
Kişi
Toplam: € 186,00

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin
Yükleniyor...