Kırmızı Tur

Kırmızı Tur

Kapadokya
Açıklama

Rehberimiz eşliğinde özel servisimiz ile saat 09:30 ile 09:45 arasında sizleri otellerinizden alıp tur başlangıç yeri olan Uçhisar Kale altı ile Kapadokya kırmızı turumuza başlayacağız. Rehberimiz sizlere bulunduğunuz yer ile ilgili bilgiler aktaracak ve Uçhisar Kalesi çevresinde fotoğraf çekinmek için mola vereceğiz.

İkinci durağımız olan Göreme Açık Hava Müzesine gideceğiz.

1985 yılından itibaren Unesco Dünya Mirasları listesinde olan Göreme Açık Hava Müzesi’nde kaya kiliseleri, ilk Hristiyanlar tarafından dışardan oyularak oluşturulan şapelleri, Roma zulmünden kaçanların sığındığı bir Ortodoks Manastırı gezerek görme fırsatınız olacak.

Kilise ve şapellerin duvarlarında sıra dışı binlerce yıllık olan freskleri görebilirsiniz. Duvarlardaki Freskler günümüze kadar dayanmış ve bugüne kadar gelmiştir.

Daha sonra Aşk Vadisine geçeceğiz. Kapadokya bölgesinin en önemli yerlerinden biri olan aşk vadisi muhteşem yapılarıyla kendinde hayranlık bırakan peribacalarından oluşur. Üzerine Şapka konmuş silindir görünümündeki peri bacalarının ihtişamına hayran kalacaksınız ve aşk sembollerinin büyüleyici yansımalarında fotoğraf çekmek için sıra beklemeniz gerekecek. Bu oluşumlar ihtişamı, boyutları ve kendine özgü renkleriyle etkileyiciliği ile sizi kendisine hayran bırakacaktır.

Sonraki gidececeğimiz yer Paşabağı-Zelve'dir. Burada Aziz Simeon adına yapılmış şapel ve birçok kaya mekânları bulunmaktadır. 3 Vadiden oluşan Zelve ören yerinde yoğun şekilde peribacaları bulunur. Hıristiyanların 9. ve 13. yüzyıllarda yerleştikleri önemli bir yerleşim ve dini merkezdir. Geyikli, Balıklı ve Üzümlü kiliseler vadide bulunan en önemli kiliseleridir ve ikonoklastik dönem öncesine aittirler. Ayrıca burada 1952 yılına kadar iskân edilmiş birden fazla yapıya da rastlanmaktadır.

Bu muhteşem yapıları gezdikten sonra tarihi ve eski bir Yunan Köyü olan Çavuşin Köyü’ne kısa bir gezi düzenliyoruz.

Öğle yemeği için yerel bir restaurantta mola vereceğiz ve yemekten sonra Avanos ilçesine gideceğiz.

Avanos milattan önce 2000’ li yıllarda Hitit Uygarlığında pişmiş toprak ile çanak, çömlek ve seramik atölyelerine ev sahipliliği yapan sanatının merkezidir. Burada geleneksel çanak çömlek sanatını izleyip deneyimleme şansına sahip olacaksınız.

Çanak-çömlek yapımında kullanılan killi toprak Avanos’tan geçen ve Türkiye’nin en uzun nehri olan antik zamanda Hallys olarak da bilinen Kızılırmak’dan gelir.

Çanak ve çömlek atölyesi olan bir dükkânı ziyaret edeceğiz ve çanak ve çömlek yapılışını izleyip ayrıca sizlerde çanak, çömlek yapımını deneyimleyeceksiniz.

Bir sonraki ziyaret edeceğimiz yer ise Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)’e olarak ta bilinir.

Hayallerinizi büyüleyecek olan Devrent Vadisinde mevcut kaya şekillerinden farklı oluşum gösteren kayaları ve şekilleri yakından göreceksiniz.

Son yerimiz olan Ürgüp’e geçeceğiz birçok Türk dizisinin (Asmalı Konak, Yer gök aşk, Aşk ve Mavi, Yılanların Öcü, Maria ve Mustafa ve Zümrüdü Anka gibi) çekimlerine ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca Kapadokya’nın sembolü olan üç güzeller peri bacalarını da görme fırsatınız olacak.

Gün sonunda Kapadokya'nın doğal yapımı olan şarap fabrikasından birini ziyaret ederek Kapadokya kırmızı turumuzu noktalıyoruz ve kaldığınız otele geri bırakılıyorsunuz.

Tur Lokasyonları

 • Uçhisar Kale Altı
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Çavuşin Köyü
 • Avanos (Çölmek Atölyesi)
 • Paşabağı/Zelve
 • Devrent Vadisi
 • Aşk Vadisi
 • Ürgüp Şarap Fabrikası

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
 • Bakanlık Kokartlı Profesyonel Tur Rehberi
 • Klimalı 16-19 Kişilik Konforlu Araçlar
 • Otelden Alış ve Otele Bırakış
 • Müze - Ören Yerleri Giriş Biletleri
 • Öğle yemeği

Dahil Olmayanlar
 • Kişisel Harcamalar
 • Yemeklerdeki İçecekler
Bilgilendirme


SSS

Göreme, Uçhisar, Çavuşin, Ortahisar, Ürgüp ve Avanos bölgeleri içerisinde kalıyorsanız otelinizden alınıp, tur sonrası tekrar otelinize bırakılırsınız. Bu hizmet ücrete dahildir. Şayet Nevşehir, Mustafapaşa gibi lokasyona daha uzak bölgelerde kalıyorsanız, ayrıca servis ücreti ödemeniz gerekebilir. Servis ücreti bölgenizden tura katılacak kişi sayısına göre belirlenir veya ücrete dahil edilir. Talep edilmez.

Servis araçlarımız ile saat 09:00 ile 09:30 arasında otellerinizden alınırsınız.

Kapadokya Kırmızı Tur için ödemeyi sitemizden tüm kredi kartları ile online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz sitemizin ödeme panelinde belirtilen kapora miktarını online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Kalan tur ücretini şirketimize tur öncesi nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Kapadokya Kırmızı Tur günlük olarak 16 ve 19 kişilik araçlarla gruplar halinde düzenlenir. Ayrıca 27 ve 46 kişilik araçlarla ise tek gruplar halinde düzenlenir. İstediğiniz kişi sayısında kırmızı tur satın alabilirsiniz. Tur Operatoru turu ve kişi sayısını organize edecektir.

Evet, çocuklarda tura katılabilirler, 0-6 yaş grubu çocuklar ücretsizdir. 6 yaş üstü çocuklar yetişkin statüsünde değerlendirilmektedir.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yap
Değerlendirme Yapın
Puan Verin
€ 45,00
Tarih
 
Kişi
Toplam: € 45,00

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin
Yükleniyor...