İstanbul - Gelibolu - Truva - Bergama - Efes Turu (4 Gün)

İstanbul - Gelibolu - Truva - Bergama - Efes Turu (4 Gün)

Efes İstanbul
Açıklama

İstanbul Havalimanında siz değerli misafirlerimizi karşılayacağız. Şoförünüz ve Rehberinizle tanıştıktan sonra özel turunuz İstanbul ile başlamış olacaktır. Uçağınızın iniş saati o gün için tur yapmaya müsait değilse, tur programında küçük bir değişiklik yaparak sizi otelinize transfer edeceğiz. Turlarımıza bir sonraki gün başlayacağız. ( Bu değişiklik doğrultusunda paket ücreti değişiklik gösterebilir.)

4 gün boyunca siz değerli misafirlerimizle birlikte olacağız. Turumuza İstanbul ile başlayıp Çanaklale Gelibolu Anzak Koyu şehitliğini ziyaret ettikten sonra Truva antik şehrini göreceğiz. Ardından Bergama’ya doğru yola çıkıp, burada Akropolis ve Asklepion’u gördükten sonra İzmir’e gidip Efes Antik Şehrini ve Meryemana Evi ile Artemis tapınağını ziyart edeceğiz, tur sonunda İstanbul uçuşu için sizi havalimanına transfer edeceğiz. Sizleri mutlu bir şekilde göndereceğiz. Firmamız ve ekibimiz daima sizlere hizmet etmek için hazır olacaktır.

* Seyahat planı, geliş ve gidiş saatlerinize bağlı olarak değişebilir.

* Lütfen uçağınızın iniş ve kalkış saatleri hakkında bize detaylı bilgi veriniz.

* Topkapı Sarayı Salı günü ziyarete kapalıdır.

* Tur minimum 2 kişi için hazırlanmıştır. 0-6 yaş arası ücretsizdir. Lütfen ödeme panelinde 3 ve daha fazla kişi katılımını belirtiniz.

Tur boyunca güzel vakit geçirmek için Diğer Aktivitelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ajans personelimizden özel etkinlikler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
  • Bakanlık Kokartlı Profesyonel Tur Rehberi
  • Klimalı 6-19 Kişilik Konforlu Araçlar
  • Havaalanı Çift Yönlü Transfer
  • Otelden Alış ve Otele Bırakış
  • Müze - Ören Yerleri Giriş Biletleri
  • İzmir-İstanbul Uçuşu (Tek Yön)

Dahil Olmayanlar
  • Paket İçeriğinde Olmayan Uçuşlar
  • Kişisel Harcamalar
  • Yemekler
  • İkram Dışı İçecekler
Bilgilendirme


Seyahat Planı

Siz değerli misafirlerimizi sabah erken saatlerde Havalimanında karşılıyoruz, şoförünüz ve rehberiniz ile tanıştıktan sonra İstanbul turunuz başlıyor. İlk olarak İslam dünyasının en saygın şaheserlerinden biri olan ve mavi seramik çinileri ile altı adet minaresi ile ünlü olan Sultan Ahmed Camii’ni ziyaret ediyoruz. Cami ve Sultanahmet Meydanını tanıyacağız. Camii’nin hemen yanında bulunan dünyanın en büyük mimari eserlerinden biri olan Ayasofya’yı ziyaret edeceğiz. Daha sonra Bizans'ta Yerebatan Sarnıcı olarak bilinen meşhur sarnıcı ziyaret edeceğiz, Yerebatan Sarnıcı Büyük Saray’a su depolamak için kullanıldı. Hoş bir restoranda öğle yemeği yedikten sonra Bizans Hipodrumunu’na gideceğiz. Roma ve Bizans İmparatorlukları döneminde şehirdeki eğlence ve spor merkezidir. Mısır Dikilitaşı, serpantin sütunu ve II. Willhelm Alman Çeşmesini ziyaret edeceğiz. Bu gün son durağımız Topkapı Sarayı olacaktır. Osmanlı padişahlarının eski imparatorluk konutu ve dünyanın en eski ve en büyük sarayıdır. Günümüzde sanat eserleri ve paha biçilmez eserler sergilemek için müze olarak kullanılmaktadır. İçerisinde bir de Harem bölümü mevcuttur. Tur bitiminde otele transfer olacaksınız.

Otelde kahvaltı yapacaksınız ve turunuza devam edeceksiniz. İstanbul’daki son günümüze size özel Boğaz turu ile başlayacağız. Avrupa ve Asya kıtalarını birbirinden ayıran doğal bir sınırdır İstanbul Boğazı, ayrıca uluslararası su yoludur. İstanbul boğazı kıyılarında tarih boyunca pek çok uygarlık yaşamıştır. Tur sırasında; Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Boğaziçi Köprüsü, Savarona Yatı, Rumeli Hisarı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Anadolu Hisarı, Kuleli Askeri Lisesi, Beylerbeyi Sarayı ve Kız Kulesini bütün güzellikleri ile panoramik olarak göreceğiz. Ardından turumuza Kapalı Çarşı ile devam edeceğiz. Zengin el yapımı halı, mücevher, deri ve hediyelik eşya koleksiyonundan dolayı yaklaşık 4000 mağazası ile dünyanın en eski ve en büyük kapalı pazar yeridir. Tur sonunda Mısır Çarşısı’nı (Spice Market) gezeceğiz. İstanbul'un en tarihi kapalı pazarlarından biridir. Aktarlarıyla meşhur bu çarşıda hâlen tabii ilaçlar, baharat, çiçek tohumları, nadir bitki kök ve kabukları gibi eski geleneğine uygun ürünlerin yanı sıra; kuruyemiş, şarküteri ürünleri, değişik gıda maddeleri satılmaktadır. Mısır Çarşısı pazar günleri de açıktır. Tur bitimi misafirlerimiz otele bırakılacak.

Otelde Erken kahvaltı yaptıktan sonra Çanakkale’ye doğru yola çıkacağız. Tur güzergahımızdaki Gelibolu Anzak Koyu şehitliğine vardığımızda 1. Dünya Savaşında Gelibolu Mevziinde savaşan Yenizellanda, Avustralya ve İngiliz Askerlerinin ve yine Türk Askerlerinin şehit olduğu anıt mezarları ziyaret edeceğiz. Ardından Çanakkale’de öğle yemeği molası vereceğiz. Mola sonrasında Truva antik şehrine doğru yola çıkacağız. Truva’da antik şehrin 9 farklı döneme ait şehir katmanını göreceğiz. Ardından Bergama’ya doğru yola çıkıp, burada Akropolis ve Asklepion’u ziyaret edeceğiz. Akropolis’te dünyanın en dikey antik tiyatrosunu ve bazı tapınakları göreceğiz, Asklepion’da ise dünyada Roma dönemine ait ilk antik hastanesini ziyaret ettikten sonra Otele giriş yapacağız. Burada 1 gece konaklayacağız.

Otelde yapacağınız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerinin ardından Efes’e doğru yola çıkacağız. İlk olarak, son günlerini geçirdiğine inanılan Meryem Ana'nın evini ziyaret edeceksiniz. Bu hem Hıristiyanlar hem de Müslümanlar için kutsal bir yerdir. Daha sonra İsabey camisini ziyaret edeceksiniz. Sonraki rotamız Efes Antik Kenti olacak. Dünyanın en iyi korunmuş örneği olan dünyaca ünlü antik Greko-Romen Efes şehrini ziyaret edeceksiniz. Ardından bir zamanlar antik dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis tapınağını ziyaret edeceksiniz. Bu etkileyici bölgeyi ziyaret ettikten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Tur esnasında bölgenin ünlü deri mağazalarından birini de gezebilirsiniz. Tur bitiminde İstanbul uçuşunuz için İzmir havalimanına bırakılacaksınız.


SSS

Uçuşunuzdan sonra uçağınızın iniş saatinden önce görevli personelimiz havalimanında elinde isminizin yazılı olduğu bir tabela yada tablet ile sizi bekliyor olacak, Valizlerinizi araca yerleştirdikten sonra Rehberinizle tanışacaksınız ve turumuz başlamış olacak. Lütfen uçağınızın İstanbul ya da Sabiha Gökçen Havalimanına olan iniş saatinin sabah saat 08.00’den önce olmasına özen gösterin.

Servis araçlarımız saat 09:00 ile 09:30 arasında sizleri otelinizden alacaktır.

Tur için ödemeyi sitemizden tüm kredi kartları ile online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. (Lütfen ödeme panelinde 3 ve daha fazla kişi katılımı belirtiniz.) Dilerseniz sitemizin ödeme panelinde belirtilen kapora miktarını online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Kalan tur ücretini şirketimize tur öncesi nakit olarak ödeyebilirsiniz. Turlarımız 2 kişi için hazırlanmıştır. Tek başınıza tura katılmak isterseniz, sadece bir kişinin müze ve ören yeri giriş ücretleri belirtilen tutardan düşülecektir.

Turumuz sizin, ailenizin ve sevdiklerinizle birlikte katılabilmeniz için özel olarak hazırlanmıştır. Minimum 2, maksimum 9 kişi ile bu tura katılabilirsiniz. Turlarımız 6 ile 19 kişilik araçlarla düzenlenir. Ayrıca 27 ve 46 kişilik araçlarla ise tek gruplar halinde de düzenlenebilir. İstediğiniz kişi sayısında tur satın alabilirsiniz. Tur Operatörü turu ve kişi sayısını organize edecektir.

Evet, çocuklarda tura katılabilirler, 0-6 yaş grubu çocuklar ücretsizdir. 6 yaş üstü çocuklar yetişkin statüsünde değerlendirilmektedir.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yap
Değerlendirme Yapın
Puan Verin
€ 2.078,00
Tarih
 
Kişi
Toplam: € 2.078,00

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin