İstanbul-Kapadokya Turu (7 Gün)

İstanbul-Kapadokya Turu (7 Gün)

Kapadokya İstanbul     7 Gün - 6 Gece
Açıklama

İstanbul Havalimanında siz değerli misafirlerimizi karşılayacağız. Şoförünüz ve Rehberinizle tanıştıktan sonra özel turunuz İstanbul ile başlamış olacaktır.

Uçağınızın iniş saati o gün için tur yapmaya müsait değilse, tur programında küçük bir değişiklik yaparak sizi otelinize transfer edeceğiz. Turlarımıza bir sonraki gün başlayacağız. ( Bu değişiklik doğrultusunda paket ücreti değişiklik gösterebilir.)

 7 gün boyunca siz değerli misafirlerimizle birlikte olacağız. Turumuza İstanbul ile başlayıp Kapadokya’nın peri bacaları ile ünlü muhteşem manzarasını keşfettikten sonra uçuşunuz için havalimanına transfer olacaksınız. Sizleri mutlu bir şekilde göndereceğiz. Firmamız ve ekibimiz daima sizlere hizmet etmek için hazır olacaktır.

 

* Seyahat planı, geliş ve gidiş saatlerinize bağlı olarak değişebilir.

* Lütfen uçağınızın iniş ve kalkış saatleri hakkında bize detaylı bilgi veriniz.

* Topkapı Sarayı Salı günü ziyarete kapalıdır.

* Tur minimum 2 kişi için hazırlanmıştır. 0-6 yaş arası ücretsizdir. Lütfen ödeme panelinde 3 ve daha fazla kişi katılımını belirtiniz.

 

 Tur boyunca güzel vakit geçirmek için Diğer Aktivitelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ajans personelimizden özel etkinlikler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
  • Bakanlık Kokartlı Profesyonel Tur Rehberi
  • Klimalı 6-19 Kişilik Konforlu Araçlar
  • Havaalanı Çift Yönlü Transfer
  • Otelden Alış ve Otele Bırakış
  • Müze - Ören Yerleri Giriş Biletleri
  • İstanbul-Kapadokya Uçuşu (Çift Yön)

Dahil Olmayanlar
  • Paket İçeriğinde Olmayan Uçuşlar
  • Kişisel Harcamalar
  • Yemekler
  • İkram Dışı İçecekler
Bilgilendirme


Seyahat Planı

Siz değerli misafirlerimizi sabah erken saatlerde Havalimanında karşıladıktan sonra şoförünüz ve rehberiniz ile eğleneceğiniz İstanbul turunuz başlıyor. İlk önce İslam dünyasının en değerli şaheserlerinden biri olan ve mavi seramik çinileri ile altı adet minareye sahip olmasıyla ünlü olan Sultan Ahmed Camii’ni ziyaret edeceğiz. Cami ve Sultanahmet Meydanını gezeceğiz. Camii’nin hemen yanında bulunan dünyanın en büyük mimari eserleri arasında yer alan Ayasofya’yı ziyaret edeceğiz. Ayasofyadan sonra Bizans'ta Yerebatan Sarnıcı olarak bilinen meşhur sarnıcı ziyaret edeceğiz. Yerebatan Sarnıcı geçmişte Büyük Saray’a su depolamak için kullanılmıştır. Nezih bir restoranda öğle yemeği yedikten sonra Bizans Hipodrumunu’na doğru yola çıkacağız. Bizans Hipodrumu Roma ve Bizans İmparatorlukları döneminde şehirdeki eğlence ve spor merkezidir. Mısır Dikilitaşı, serpantin sütunu ve II. Willhelm Alman Çeşmesini göreceğiz. Bu gün son uğrayacağımız yer Topkapı Sarayı olacaktır. Topkapı Sarayı, Osmanlıdaki padişahların eski imparatorluk konutu ve dünyanın en eski, en büyük sarayıdır. Günümüzde sanat eserleri ve özel eserler sergilemek için müze olarak hizmet vermektedir. İçerisinde bir de Harem bölümü vardır. Tur bitiminde otele bırakılacaksınız.

Otelde sabah kahvaltısından sonra turunuza devam edeceksiniz. Bu gün turumuzun başlangıcını Kapalı Çarşı ile yapıyoruz. Dünyanın en eski ve en büyük kapalı pazar yeri ünvanına sahip el yapımı halı, mücevher, deri ve hediyelik eşyaların zenginlikleriyle dolu yaklaşık 4000 mağazaya sahiptir. Kapalı Çarşıyı gezdikten sonra Kariye Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Doğu Roma İmparatorluğu döneminde büyük bir yapı kompleksi olan Khora Manastırı’nın merkezini oluşturan ve İsa’ya adanmış bir kilise yapısıdır. Yemekleriyle meşhur restoranda öğle yemeği yedikten sonra rotamız Süleymaniye Camii olacaktır. Süleymaniye Camii Osmanlı Mimarisinin en önemli eserleri arasında yer alan bir diğer yapıdır. Yapıldığı tarihten bu güne kadar yüzden fazla depreme dayanmış ve en ufak bir çatlak oluşmamıştır. Tur bitimi misafirlerimiz otellerine götürülecek.

Otelde kahvaltı yapacaksınız ve turunuza devam edeceksiniz. İstanbul’daki son günümüze size özel hazırlanan Boğaz turu ile başlayacağız. Avrupa ve Asya kıtalarını birbirinden ayıran doğal bir sınır olan İstanbul Boğazı, aynı zamanda uluslararası en önemli su yoludur. İstanbul boğazı kıyılarında tarih boyunca pek çok uygarlık yaşamıştır. Tur sırasında; Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Boğaziçi Köprüsü, Savarona Yatı, Rumeli Hisarı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Anadolu Hisarı, Kuleli Askeri Lisesi, Beylerbeyi Sarayı ve Kız Kulesini bütün güzelliklerini göreceğiz. Turumuzda Osmanlı döneminde Yazlık Saray olarak kullanılmış olan Beylerbeyi Sarayı’nda kısa bir molamız olacak. Boğaz turundan sonra öğle yemeği için duraklayacağız. Tur bitirmeden hemen önce Mısır Çarşısı’nı (Spice Market) gezeceğiz.İstanbul'un en tarihi kapalı pazarlarından biridir. Aktarlarıyla ünlenmiş bu çarşıda ilaçlar, baharat, çiçek tohumları, nadir bitki kök ve kabukları gibi eski geleneğe uygun ürünlerin yanı sıra; kuruyemiş, şarküteri ürünleri, değişik gıda maddeleri de satışa sunulmaktadır. Mısır Çarşısı haftanın her günü hizmet vermektedir. Tur bitimi misafirlerimiz tarafımızca otele bırakılacaktır.

Otelde kahvaltı işlevini tamamladıktan sonra Kapadokya Uçuşu için Havalimanına transfer edileceksiniz. Havalimanında seyahat ekibimiz sizi karşılayarak otelinize götürecek. Günün geri kalanında uçağın iniş saatinin uygun olması durumunda aşağıdaki tur programında yer alan bölgelerden bir kaçını bu gün gezebilir ya da önerilen aktivitelerimizden birini tercih edip, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Bugün, gün doğumu için Sıcak Hava Balon Turuna çıkarak büyülü Kapadokya’yı kuş bakışı keşfedin. Balon uçuşu için rezervasyonunuzu yapabilmemiz için bizi daha önce bilgilendirmeyi unutmayın. Otelde kahvaltınızı tamamladıktan sonra 09.00’da otelinizden alınacaksınız ve Kuzey Kapadokya turumuza başlamış olacaksınız. Kapadokya'daki en yaygın peri bacalarının bulunduğu Paşabağı Vadisini ve Devrent Vadisi'ni ziyaret edeceğiz. Sonraki rotamız dünyaca ünlü Avanos kasabası olacak. Avanos’ta yerli ve meşhur restoranda öğle yemeğinin ardından seramik ve çömlek atölyesine geçeceğiz. Burada yapılan el sanatlarını öğrenip isterseniz kendiniz de atölyede bir çömlek yapma deneyimi yaşayabilirsiniz. Kaya kiliselerinin ve Hıristiyan yerleşim kalıntılarının yıllar öncesine dayandığı Göreme Açık Hava Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Tur sonunda otelinize transfer olacaksınız. Ayrıca Kapadokya’da Balon Turu ile gün batımlı / gün doğumlu Jeep Safari, ATV Turu, At Turu, Deve Turu gibi opsiyonel aktiviteler de yapabilirsiniz. Türk forklörü dansları ve dansöz dansı eşliğinde akşam yemeği ve sınırsız alkollü ya da alkolsüz içeceğin sunulduğu Türk Gecesine katılabilir, günün yorgunluğunu ve stresini üzerinizden atabileceğiniz Türk Hamamında kese ve köpük masajı ile rahatlayabilirsiniz. İsteklerinizi bize bildirmeyi unutmayınız.

Otelde Kahvaltı yaptıktan hemen sonra otelden çıkış yapıp sizi otelinizden alacağız. Tur, meşhur Kaya kiliselerini ve Güllüdere'nin Gül Vadisi'ne tahmini 5 km yürüyüş yapabileceğiniz Kızıl Vadi'ye gitiğimizde başlayacak. Daha sonraki rotamız Çavuşin Köyü olacak. Çavuşin Köyü, Hıristiyan din adamlarının evleri ve kiliseleri ile meşhurdur. Yerel restoranda öğle yemeği için mola vereceğiz. Yemekten sonra Kapadokya’nın ünlü Uçhisar Kalesi'ni göreceğiz ve sonra Güvercin Vadisi'ni ve ünlü yeraltı şehirlerinden biri olan Kaymaklı yeraltı Şehri'nin güzelliklerini göreceksiniz. Hıristiyanlar, mahsul stokları, odalar, mutfaklar, ahırlar, havalandırma kanalları için salonların bulunduğu bu kendi kendine yeten şehirlerde Roma ordularının baskınlarından, düşman kabilelerinden saklandılar. Tur bitiminde otelinize götürüleceksiniz.

Otelde kahvaltı yaptıktan sonra çıkış işlemlerinin ardından sizi otelden alacağız. Bu gün Kapadokya’nın göz kamaştırıcı yerlerini farklı bir boyuttan göreceğiz. Eski bir Yunan köyü olan Mustafapaşa köyünü ziyaret ederek başlayacağız. Daha sonra Keşlik Manastırı’nı göreceğiz. Manastır ziyaretinden sonra bir diğer Kapadokya köyü olan Taşkınpaşa'ya devam edeceğiz. Taşkınpaşa köyünde öğle yemeği yiyeceğiz. Öğle yemeği molasından sonra turumuz Sobessos Antik kentine devam edecek. Kazı alanını gezerek ilginç yürüyüş parkurlarına sahip derin bir vadi olan Soğanlı Vadisi'ne devam edeceğiz. Vadide yürüyüş yaparak, güzel ve el değmemiş doğanın tadını çıkaracağız. Turumuz burada sona eriyor. Buradan İstanbul uçuşunuz için havalimanına transfer edileceksiniz.


SSS

Uçuşunuzdan sonra uçağınızın iniş saatinden önce görevli personelimiz havalimanında elinde isminizin yazılı olduğu bir tabela yada tablet ile sizi bekliyor olacak. Rehberinizle tanıştıktan sonra turumuz başlamış olacak. Lütfen uçağınızın İstanbul ya da Sabiha Gökçen Havalimanına olan iniş saatinin sabah saat 08.00’den önce olmasına özen gösterin.

Servis araçlarımız tarafından saat 09:00 ile 09:30 arasında otelinizden alınacaksınız.

Tur ödemesini sitemiz üzerinden tüm kredi kartları ile online olarak yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. (Lütfen ödeme panelinde 3 ve daha fazla kişi katılımı belirtiniz.) Dilerseniz sitemizin ödeme panelinde belirtilen kapora miktarını online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Kalan tur ücretini şirketimize tur öncesi nakit olarak ödeyebilirsiniz.Turlarımız 2 kişi olarak planlanmıştır. Tek başınıza tura katılmak isterseniz, sadece bir kişinin müze ve ören yeri giriş ücretleri belirtilen tutardan düşülecektir.

Turumuz size özel, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte katılabilmeniz için planlanmıştır. Minimum 2, maksimum 9 kişi ile bu tura katılabilirsiniz. Turlarımız 6 ile 19 kişilik araçlarla düzenlenir. Ayrıca 27 ve 46 kişilik özel araçlarla tek grup halinde de düzenlenebilir. İstediğiniz kişi sayısında tur satın alabilirsiniz. Tur rehberiniz turu ve kişi sayısını organize edecektir.

Tabiki de, çocuklarınız tura katılabilirler. 6 yaşından küçük çocuklar ücretsiz katılabilirler. 6 yaş üstü çocuklar yetişkin statüsünde değerlendirilmektedir.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yap
Değerlendirme Yapın
Puan Verin
€ 2.243,00
Tarih
 
Kişi
Toplam: € 2.243,00

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin