İstanbul-Kapadokya-Konya-Antalya-Pamukkale-Efes Turu (11 Gün)

İstanbul-Kapadokya-Konya-Antalya-Pamukkale-Efes Turu (11 Gün)

Kapadokya Konya Efes Pamukkale Antalya İstanbul     11 Gün - 10 Gece
Açıklama

İstanbul Havalimanında siz değerli misafirlerimizi karşılayacağız. Şoförünüz ve Rehberinizle tanıştıktan sonra özel turunuz İstanbul ile başlamış olacaktır.

Uçağınızın iniş saati o gün için tur yapmaya müsait değilse, tur programında küçük bir değişiklik yaparak sizi otelinize transfer edeceğiz. Turlarımıza bir sonraki gün başlayacağız. ( Bu değişiklik doğrultusunda paket ücreti değişiklik gösterebilir.)

11 gün boyunca siz değerli misafirlerimize hizmet vereceğiz. Turumuza İstanbul ile başlayıp Kapadokya’nın Peribacaları ile ünlü muhteşem manzarasını keşfettikten sonra Konya ve Antalya illerinde bulunan tarihi ve dini yerleri gezeceğiz, sonra Pamukkale ve Efes’i gezerek turumuzu bitireceğiz. İzmir havalimanından sizleri sağlıklı bir şekilde yolculayacağız. Firmamız ve ekibimiz her zaman sizlere en iyi hizmeti verebilmek  için çabalayacaklar.

* Seyahat planı, geliş ve gidiş saatlerinize bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

* Lütfen uçağınızın iniş ve kalkış saatleri hakkında bize detaylı bilgi veriniz.

* Topkapı Sarayı Salı günü ziyarete kapalıdır.

* Tur minimum 2 kişi için düzenlenmiştir. 0-6 yaş arası ücretsizdir. Lütfen ödeme panelinde 3 ve daha fazla kişi katılımını belirtiniz.

Tur boyunca güzel vakit geçirmek için Diğer Aktivitelerimizi inceleyebilirsiniz.

Firma personelimizden özel etkinlikler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
 • Bakanlık Kokartlı Profesyonel Tur Rehberi
 • Klimalı 6-19 Kişilik Konforlu Araçlar
 • Havaalanı Çift Yönlü Transfer
 • Otelden Alış ve Otele Bırakış
 • Müze - Ören Yerleri Giriş Biletleri
 • İstanbul-Kapadokya Uçuşu (Tek Yön)
 • Tur Sigortası

Dahil Olmayanlar
 • Paket İçeriğinde Olmayan Uçuşlar
 • Kişisel Harcamalar
 • Yemekler
 • İkram Dışı İçecekler
Bilgilendirme


Seyahat Planı

Siz değerli misafirlerimizi sabah erken saatlerde Havalimanında karşıladıktan sonra şoförünüz ve rehberiniz ile eğleneceğiniz İstanbul turunuz başlıyor. İlk önce İslam dünyasının en değerli şaheserlerinden biri olan ve mavi seramik çinileri ile altı adet minareye sahip olmasıyla ünlü olan Sultan Ahmed Camii’ni ziyaret edeceğiz. Cami ve Sultanahmet Meydanını gezeceğiz. Camii’nin hemen yanında bulunan dünyanın en büyük mimari eserleri arasında yer alan Ayasofya’yı ziyaret edeceğiz. Ayasofyadan sonra Bizans'ta Yerebatan Sarnıcı olarak bilinen meşhur sarnıcı ziyaret edeceğiz. Yerebatan Sarnıcı geçmişte Büyük Saray’a su depolamak için kullanılmıştır. Nezih bir restoranda öğle yemeği yedikten sonra Bizans Hipodrumunu’na doğru yola çıkacağız. Bizans Hipodrumu Roma ve Bizans İmparatorlukları döneminde şehirdeki eğlence ve spor merkezidir. Mısır Dikilitaşı, serpantin sütunu ve II. Willhelm Alman Çeşmesini göreceğiz. Bu gün son uğrayacağımız yer Topkapı Sarayı olacaktır. Topkapı Sarayı, Osmanlıdaki padişahların eski imparatorluk konutu ve dünyanın en eski, en büyük sarayıdır. Günümüzde sanat eserleri ve özel eserler sergilemek için müze olarak hizmet vermektedir. İçerisinde bir de Harem bölümü vardır. Tur bitiminde otele bırakılacaksınız.

Otelde sabah kahvaltısından sonra turunuza devam edeceksiniz. Bu gün turumuzun başlangıcını Kapalı Çarşı ile yapıyoruz. Dünyanın en eski ve en büyük kapalı pazar yeri ünvanına sahip el yapımı halı, mücevher, deri ve hediyelik eşyaların zenginlikleriyle dolu yaklaşık 4000 mağazaya sahiptir. Kapalı Çarşıyı gezdikten sonra Kariye Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Doğu Roma İmparatorluğu döneminde büyük bir yapı kompleksi olan Khora Manastırı’nın merkezini oluşturan ve İsa’ya adanmış bir kilise yapısıdır. Yemekleriyle meşhur restoranda öğle yemeği yedikten sonra rotamız Süleymaniye Camii olacaktır. Süleymaniye Camii Osmanlı Mimarisinin en önemli eserleri arasında yer alan bir diğer yapıdır. Yapıldığı tarihten bu güne kadar yüzden fazla depreme dayanmış ve en ufak bir çatlak oluşmamıştır. Tur bitimi misafirlerimiz otellerine götürülecek.

Otelde kahvaltı yapacaksınız ve turunuza devam edeceksiniz. İstanbul’daki son günümüze size özel hazırlanan Boğaz turu ile başlayacağız. Avrupa ve Asya kıtalarını birbirinden ayıran doğal bir sınır olan İstanbul Boğazı, aynı zamanda uluslararası en önemli su yoludur. İstanbul boğazı kıyılarında tarih boyunca pek çok uygarlık yaşamıştır. Tur sırasında; Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Boğaziçi Köprüsü, Savarona Yatı, Rumeli Hisarı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Anadolu Hisarı, Kuleli Askeri Lisesi, Beylerbeyi Sarayı ve Kız Kulesini bütün güzelliklerini göreceğiz. Turumuzda Osmanlı döneminde Yazlık Saray olarak kullanılmış olan Beylerbeyi Sarayı’nda kısa bir molamız olacak. Boğaz turundan sonra öğle yemeği için duraklayacağız. Tur bitirmeden hemen önce Mısır Çarşısı’nı (Spice Market) gezeceğiz.İstanbul'un en tarihi kapalı pazarlarından biridir. Aktarlarıyla ünlenmiş bu çarşıda ilaçlar, baharat, çiçek tohumları, nadir bitki kök ve kabukları gibi eski geleneğe uygun ürünlerin yanı sıra; kuruyemiş, şarküteri ürünleri, değişik gıda maddeleri de satışa sunulmaktadır. Mısır Çarşısı haftanın her günü hizmet vermektedir. Tur bitimi misafirlerimiz tarafımızca otele bırakılacaktır.

Otelde kahvaltı işlevini tamamladıktan sonra Kapadokya Uçuşu için Havalimanına transfer edileceksiniz. Havalimanında seyahat ekibimiz sizi karşılayarak otelinize götürecek. Günün geri kalanında uçağın iniş saatinin uygun olması durumunda aşağıdaki tur programında yer alan bölgelerden bir kaçını bu gün gezebilir ya da önerilen aktivitelerimizden birini tercih edip, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Bugün, gün doğumu için Sıcak Hava Balon Turuna çıkarak büyülü Kapadokya’yı kuş bakışı keşfedin. Balon uçuşu için rezervasyonunuzu yapabilmemiz için bizi daha önce bilgilendirmeyi unutmayın. Otelde kahvaltınızı tamamladıktan sonra 09.00’da otelinizden alınacaksınız ve Kuzey Kapadokya turumuza başlamış olacaksınız. Kapadokya'daki en yaygın peri bacalarının bulunduğu Paşabağı Vadisini ve Devrent Vadisi'ni ziyaret edeceğiz. Sonraki rotamız dünyaca ünlü Avanos kasabası olacak. Avanos’ta yerli ve meşhur restoranda öğle yemeğinin ardından seramik ve çömlek atölyesine geçeceğiz. Burada yapılan el sanatlarını öğrenip isterseniz kendiniz de atölyede bir çömlek yapma deneyimi yaşayabilirsiniz. Kaya kiliselerinin ve Hıristiyan yerleşim kalıntılarının yıllar öncesine dayandığı Göreme Açık Hava Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Tur sonunda otelinize transfer olacaksınız. Ayrıca Kapadokya’da Balon Turu ile gün batımlı / gün doğumlu Jeep Safari, ATV Turu, At Turu, Deve Turu gibi opsiyonel aktiviteler de yapabilirsiniz. Türk forklörü dansları ve dansöz dansı eşliğinde akşam yemeği ve sınırsız alkollü ya da alkolsüz içeceğin sunulduğu Türk Gecesine katılabilir, günün yorgunluğunu ve stresini üzerinizden atabileceğiniz Türk Hamamında kese ve köpük masajı ile rahatlayabilirsiniz. İsteklerinizi bize bildirmeyi unutmayınız.

Otelde Kahvaltı yaptıktan hemen sonra otelden çıkış yapıp sizi otelinizden alacağız. Tur, meşhur Kaya kiliselerini ve Güllüdere'nin Gül Vadisi'ne tahmini 5 km yürüyüş yapabileceğiniz Kızıl Vadi'ye gitiğimizde başlayacak. Daha sonraki rotamız Çavuşin Köyü olacak. Çavuşin Köyü, Hıristiyan din adamlarının evleri ve kiliseleri ile meşhurdur. Yerel restoranda öğle yemeği için mola vereceğiz. Yemekten sonra Kapadokya’nın ünlü Uçhisar Kalesi'ni göreceğiz ve sonra Güvercin Vadisi'ni ve ünlü yeraltı şehirlerinden biri olan Kaymaklı yeraltı Şehri'nin güzelliklerini göreceksiniz. Hıristiyanlar, mahsul stokları, odalar, mutfaklar, ahırlar, havalandırma kanalları için salonların bulunduğu bu kendi kendine yeten şehirlerde Roma ordularının baskınlarından, düşman kabilelerinden saklandılar. Tur bitiminde tarafımızca otele bırakılacaksınız.

Otelde Kahvaltınızı bitirip otelden çıkış yaptıktan sonra Antalya'ya gitmek üzere yola çıkacağız. Yola çıktığımızda Konya’ya ya giderken yol rotamız üzerinde bulunan Sultanhan Kervansarayını da görme şansını yakalacaksınız. Daha sonra mevleviler şehri olan Konya’da mola vereceğiz ve Selçuklu dönemi sarayının gül bahçesi, günümüzde de "Gel, Ne olursan ol, yine gel" sözü ile bütün Dünya'da tanınmış olan Hz. Mevlana Müzesi ile Dervişhane’yi ziyaret edeceğiz. Bu ziyaret sonrası yemek molası vereceğiz ve yemekten sonra Antalya’ya devam edeceğiz. Antalya’ya vardığımızda otele giriş yapacağız. (Manavgat, Side Otelleri)

Otelde kahvaltı yaptıktan sonra turumuza devam edeceğiz. Antik Roma Tiyatro, su kemerleri ve Aspendos Antik Tiyatrosu'na gideceğiz. Eurymedon Nehri'nin (Koprucay) yanında olan Aspendos antik kenti, antik Amfi Tiyatrosu ile dünyaca ünlüdür. Aspendos antik kentini ziyaretimizden sonra, Antik tarafa doğru ilerleyeceğiz ve antik yapıların kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Natürel güzellikleri ile bilinen Kurşunlu Şelalesi’nde kısa bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüş sonrası öğle yemeği için mola vereceğiz ve daha sonra Perge antik kentine gideceğiz. Perge antik kenti, stadyum, Roma kapısı, Nymphaeum, Helenistik kapı, Roma hamamı, sütunlu sokak, agora gibi yapıları ziyaret edeceğiz. Perge Antik Kenti, Antalya'da Türkiye'nin güneybatı Akdeniz sahil kıyısında, Anadolu'da, eskiden Pamphylia Secunda'nın başkenti olan antik bir Yunan şehridir. Tur sonunda otele giriş yapıp burada 2 gece kalacağız. (Konyaaltı, Lara otelleri)

Bu günü size özel ayırdık, otelde yapacağınız kahvaltının ardından gün boyunca serbest zamanınız olacak. Akdeniz sahilinde plajın keyfini çıkarabilir ve yüzebilirsiniz. İsteğinize göre bir tekne turuna çıkabilir ya da deniz aktivitelerinden birine katılabilirsiniz. (Lütfen aktivite rezervasyonları için bize bilgi vermeyi unutmayınız.)

Otelden kahvaltı sonrası çıkış yaptıktan sonra Pamukkale’ye doğru yola çıkacağız Antik Hierapolis ve Pamukkale Turu Dünyanın en güzel yapılarından biri olan Pamukkale'yi (Hierapolis) ziyaret edeceğiz. Hierapolis hem doğal oluşumlarının büyüleyici güzelliği hem de tarihi kalıntıları ile ünlüdür. Hierapolis antik kenti, Anadolu'nun en büyük antik mezarlıklarından biridir. Ek olarak burada Pamukkale Travertenlerini de gezeceğiz. Burası 1.200 mezar, Roma hamamı, Domitian Kapısı, ana cadde, Roma Tiyatrosu, Bizans Kapısı ile Hierapolis'necropolis (mezarlık). Burası kalsiyum bikarbonat içeren 35 ° C / 102 ° F'lik bir sıcaklığa sahiptir. ** Yüzmeyi planlıyorsanız, lütfen yüzme kıyafetlerinizi yanınızda bulundurun. Pamukkale turunun sonunda Pamukkale'deki Termal otele geçeceğiz ve bir gece konaklayacağız.

Pamukkale’de eğlenceli bir deneyim yaşamak isterseniz, en güzel aktivitelerimizden biri olan yamaç paraşütünü yapmanızı öneririz.(Lütfen rezervasyon için bizi önceden bilgilendirmeyi unutmayınız.) Oteldeki kahvaltımızdan sonra çıkış işlemlerini yapıp Efes’e doğru yola çıkacağız. İlk olarak, son günlerini geçirdiğine inanılan Meryem Ana'nın evini ziyaret edeceğiz. Bu hem Hıristiyanlar hem de Müslümanlar için kutsal bir yerdir. Meryem ana evinden sonra İsabey camisini göreceğiz. Sonraki rotamız Efes Antik Kenti olacak. Dünyanın en iyi korunmuş örneği olan dünyaca ünlü antik Greko-Romen Efes şehrinin tarihini öğreneceğiz. Ardından bir zamanlar antik dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis tapınağını ziyaret edeceğiz. Bölgelerin ziyaretinden sonra öğle yemeği için mola vereceğiz. Yemekten sonra havalimanına transfer olacaksınız. Turumuzu yaparken bölgenin ünlü deri mağazalarından birini de gezebilirsiniz.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yap
Değerlendirme Yapın
Puan Verin
€ 4.485,00
Tarih
 
Kişi
Toplam: € 4.485,00

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin
Yükleniyor...