Nemrut Doğu Klasik Tur (3 Gün)

Nemrut Doğu Klasik Tur (3 Gün)

Nemrut     3 Gün - 2 Gece
Açıklama

Siz kıymetli misafirlerimizi Kapadokya’da kaldığınız otelden alacağız ya da havalimanında karşılayacağız. Nemrut turunuz şoförünüz ve Rehberinizle tanıştıktan sonra başlayacaktır.

3 gün boyunca siz kıymetli misafirlerimizle birlikte olacağız. Turumuza Kapadokya’dan çıkarak Kahramanmaraş, Adıyaman, Şanlıurfa ve Gaziantep illerinde bulunan tarihi ve dini yerlere gideceğiz. Gün doğumunu Nemrut dağında seyretme fırsatınız olacak ve Göbekli Tepe ve Harran’ı, Çingene Kızı Mozaiğini göreceğiz. Tur bitiminde Gaziantep’te bulunan havalimanından sizleri mutlu ve memnun bir şekilde göndereceğiz. Firmamız ve ekibiniz her zaman sizlere hizmet etmek için hazır olacaktır.

 

* Seyahat planı, sizin geliş ve gidiş saatlerinize bağlı olarak değişebilir.

* Lütfen uçağınızın iniş ve kalkış saatleri hakkında bize ayrıntılı bilgi veriniz.

* Turumuz minimum 2 kişiliktir.6 Yaşından küçükler için turumuz ücretsizdir. Lütfen ödeme panelinde 3 veya daha fazla kişi katılımı belirtiniz.

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
  • Bakanlık Kokartlı Profesyonel Tur Rehberi
  • Klimalı 6-19 Kişilik Konforlu Araçlar
  • Havaalanı Çift Yönlü Transfer
  • Otelden Alış ve Otele Bırakış
  • Müze - Ören Yerleri Giriş Biletleri
  • Tur Sigortası

Dahil Olmayanlar
  • Müze - Ören Yerleri Giriş Biletleri
  • Kişisel Harcamalar
  • Yemekler
  • İkram Dışı İçecekler
Bilgilendirme


Seyahat Planı

Tura sabah Kapadokya'dan hareket ederek Tekir platosundan Adıyaman ve Nemrut Dağı'na doğru yola çıkıyoruz. İlk gideceğimiz yer Selçuklu Karatay Kervansarayı olacaktır. Daha sonra Türkiye'nin en lezzetli dondurmasının üretildiği Kahramanmaraş'a gidiyoruz, yolda Pınarbaşı’nda çay molası vereceğiz. Bu moladan sonra Adıyaman'ı geçerken eski zamanlarda Kommagene Krallığı'nın başkenti olan Arsemia'yı, antik Severus (Cendere) Köprüsü'nü ziyaret edip, kraliyet ailesinin gömülü olduğu Karakuş Tümülüsü’ne gidiyoruz. Akşam saatlerine doğru Nemrut Dağı'na gideceğiz, platoda muhteşem gün batımını izleyeceğiz ve devasa antik kaya heykellerini görme fırsatımız olacak. Gün batımından sonra Adıyaman'a dönüp, otelimize yerleşeceğiz. Bir gece Adıyaman 3 yıldızlı Euphrat Hotel Nemrut'da konaklayacağız.

Otelde kahvaltı sonrası, çıkış işlemlerini yaptıktan sonra turumuza devam edeceğiz. Şanlıurfa'yı görmek için yola çıkacağız. Kısa bir mola verdikten sonra 6.000 yıl önce Stonehenge'i öldüren Göbekli Tepe'ye gideceğiz, bazı insanlar buranın dünyanın en eski tapınağının bulunduğu yer olduğuna inanmaktadır. Şanlıurfa'da öğle yemeğini yedikten sonra Harran'a gideceğiz, İbrahim'in son yıllarını yaşadığı ve Yaratılış Kitabında geçen Çamur-Tuğla "arı kovanı" evlerini, surları, İslam üniversitelerinin en eskisini ve on sekizinci yüzyıla tarihlenen kale ile Harran kalıntılarını göreceğiz. Bu ziyaretlerimiz sonrasın da Şanlıurfa'ya geri dönüş yaptıktan sonra Mevlid-i Halil Camii'ni görme fırsatımız olacak, Hz. İbrahim Mağarası'nı ve onun etrafındaki Kutsal Sazan Havuzları'nı görebileceksiniz. Gece Şanlıurfa (Urfa) 4 yıldızlı Otel Harran'da konaklayacağız.

Otelde kahvaltı sonrası, çıkış işlemlerin yaptıktan sonra turumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Şanlıurfa'dan yola çıkarak Gaziantep'e gidiyoruz. Burada Dünyaca bilinen en büyük Mozaik Müzesi'ni ve yine ünlü 'Çingene Kızı' mozaiğini görebileceğiz. Müzede, Belek - Zeugma'nın Roma bölgesindeki Birecik Barajı'nın bölgeye su basmadan önce keşfedilen inanılmaz mozaikler sergiliyor. Öğle yemeğini yedikten sonra sizi havalimanına götüreceğiz, ya da Kapadokya’ya gitmek isteyen misafirlerimizle birlikte Kapadokya'ya döneceğiz. Tur boyunca daha keyifli vakit geçirmek için Diğer Aktivitelerimizi ziyaret edebilirsiniz.


SSS

Uçuşunuzdan sonra uçağınızın iniş saatinden önce görevli personelimiz havalimanında elinde isminizin yazılı olduğu bir tabela yada tablet ile sizi bekliyor olacak. Rehberinizle tanıştıktan sonra turumuz başlamış olacak. Lütfen uçağınızın İstanbul ya da Sabiha Gökçen Havalimanına olan iniş saatinin sabah saat 08.00’den önce olmasına özen gösterin.

Servis araçlarımız tarafından saat 09:00 ile 09:30 arasında otelinizden alınacaksınız.

Tur ödemesini sitemiz üzerinden tüm kredi kartları ile online olarak yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. (Lütfen ödeme panelinde 3 ve daha fazla kişi katılımı belirtiniz.) Dilerseniz sitemizin ödeme panelinde belirtilen kapora miktarını online yapabilir ve rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Kalan tur ücretini şirketimize tur öncesi nakit olarak ödeyebilirsiniz. Turlarımız 2 kişi olarak planlanmıştır. Tek başınıza tura katılmak isterseniz, sadece bir kişinin müze ve ören yeri giriş ücretleri belirtilen tutardan düşülecektir.

Turumuz size özel, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte katılabilmeniz için planlanmıştır. Minimum 2, maksimum 9 kişi ile bu tura katılabilirsiniz. Turlarımız 6 ile 19 kişilik araçlarla düzenlenir. Ayrıca 27 ve 46 kişilik özel araçlarla tek grup halinde de düzenlenebilir. İstediğiniz kişi sayısında tur satın alabilirsiniz. Tur rehberiniz turu ve kişi sayısını organize edecektir.

Tabiki de, çocuklarınız tura katılabilirler. 6 yaşından küçük çocuklar ücretsiz katılabilirler. 6 yaş üstü çocuklar yetişkin statüsünde değerlendirilmektedir.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yap
Değerlendirme Yapın
Puan Verin
€ 1.486,00
Tarih
 
Kişi
Toplam: € 1.486,00

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin