Deve Turu (Özel)

Deve Turu (Özel)

Kapadokya
Açıklama

Özel deve turumuz Kapadokya’nın Ortahisar Kasabasında bulunan deve çiftliğinde başlar ve turumuz bölgenin ünlü vadileri (KIZIL VADİ – GÜLLÜDERE VADİ – MESKENDİR VADİ) deve üzerinde gezilerek tekrar başlangıç noktasına dönülür. Kapadokya’nın muhteşem manzarası ile yapacağınız deve turunuz sizler için unutulmayacak bir anı olarak kalacak. Tur başlangıcı için bulunduğunuz otelden alınacak ve tur bitiminde otelinize bırakılacaksınız. Tarihte ‘’İpek Yolu’’ olarak isimlendirilen ticaret yolunun Anadolu geçiş rotası olan Kapadokya bölgesinde geçmişin izlerini seyyahlar gibi yaşayabilme fırsatının tadını çıkarın.

Hıristiyanlığın gelişim döneminde bir çok dini karakterin ve olayların yaşandığı Kapadokya bölgesi Ortodoks mezhebinin kuruluş yeridir. Bu nedenle bölgede çok sayıda kilise kalıntılarına rastlanılmaktadır. Doğu Hıristiyan halkları için ise hala bir cazibe ve haç merkezidir.

Bu kültürel zenginlikleri ve yöresel hikayeleri dinlerken Kapadokya’nın manzarasını izleyebileceğiniz bu aktiviteyi kaçırmamanız gerekir.

Deve biniciliği hakkında eğer hiç tecrübeniz yok ise endişelenmeyin. Turdan hemen önce tecrübeli öğretmenlerimiz sizlere kısa süreli eğitim verecek ve deve biniciliği hakkında bilmeniz gereken temel bilgileri öğreneceksiniz.

Kendiniz ve sevdiklerinizle birlikte Kapadokya’daki muhteşem vadileri, kaya oluşumlarını deve üzerinde görerek unutulmaz bir macera yaşayın.

Aynı deve üzerine 2. kişi için lütfen panelden işaretleme yapınız.

*Turumuz 2 deve ile düzenlenmektedir.

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
  • Rehberlik
  • Otelinizden alınış ve bırakılış
  • Çay İkramları

Dahil Olmayanlar
  • Profesyonel Fotoğraf Çekimi
  • Profesyonel Video Çekimi
  • Kişisel Giderler
  • Yemek
Bilgilendirme


SSS

Kapadokya'da deve turu için en iyi sezon ilkbahar, sonbahar ve yaz aylarıdır. Ancak Kapadokya’nın eşsiz güzelliği arasında kışın beyaz örtüsü üzerinde de deve turunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Yılın her mevsiminde ayrı bir güzelliği vardır.

Kapadokya deve turu sırasında kıyafetlerinizi sizleri sıkmayacak ve otururken rahatsız etmeyecek şekilde tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Tur sırasında kendinizi rahatsız ve gergin hissetmemeniz için rahat kıyafetler giyinmelisiniz.

Deveye (140 kg) toplam ağırlığı geçmemek şartı ile aynı anda 2 kişi binebilmektedir. İki kişi deve ile güvenli bir şekilde gezilebilir. 2. Kişi aynı deve ile tura çıktığında %50 indirimli fiyatlandırılıyor. 0-6 yaş ücretsiz. 7 yaş ve üstü %50 indirimlidir.

Kapadokya deve turu sırasında yanınıza iyi fotoğraf çeken bir kamera yada telefon alabilirsiniz. Bu cihazları küçük bir çantaya koyarak, sırtınızda taşıyabilirsiniz. Yanınıza başka bir eşya almanız gerekli değildir. Siz değerli misafirlerimize renkli şapkalar yada panço - yelek, şayet hava yağışlı olursa yağmurluk vermekteyiz.

Hiç deveye binmeyen bir insan deve turunu çok rahat bir şekilde yapabilir. Yapmanız gereken tek şey rehberinizin tavsiyelerine uymaktır. Rehberiniz ve görevliler ne diyorsa eksiksiz yerine getirdiğinizde Kapadokya deve turu sizler için unutulmayan harika bir anıya dönüşüyor.

12+ yaş üstü kişiler, herhangi ciddi bir sağlık sorunu olmayanlar, grup aktivitelerine uyumlu, zaman konusunda sıkıntısı olmayan, deve üzerinde panik yapmadan sakinliğini koruyan, heyecanını strese dönüştürmeden kendi sağlığını riske atmayacak herkes bu tura katılabilir.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yap
Değerlendirme Yapın
Puan Verin
€ 70,00
Tarih
 
Deve
Toplam: € 70,00

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin
Yükleniyor...