Deve Turu (2 Saat)

Deve Turu (2 Saat)

Kapadokya
Açıklama

Gidilecek Konumlar Kızıl Vadi Güllü Dere Vadisi Meskendir Vadisi

Kapadokya’nın Ortahisar Kasabasında bulunan deve çiftliğinden turumuza başlıyoruz. Tur programında bulunan bölgenin meşhur vadilerini (KIZIL VADİ – GÜLLÜDERE VADİ – MESKENDİR VADİ) develer üzerinde gezerek başlangıç noktasına dönüyoruz. Deve turumuz yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Bulunduğunuz otelden servis aracımız ile alınacaksınız ve tur sonrası tekrar otelinize bırakılacaksınız. Tarihte ‘’İpek Yolu’’ olarak adlandırılan ticaret yolunun Anadolu’yu geçiş rotası olan Kapadokya bölgesinde geçmiş tarihin izlerini izleme fırsatının tadını çıkaracaksınız.

Kapadokya bölgesi Hıristiyanlığın gelişim dönemi içerisinde (1. ve 3. Yüzyıl arasında) birden fazla dini karakterlerin ve olayların merkezindeki Ortodoks mezhebinin kurulmuş olduğu yerdir. Bu nedenle Kapadokya Bölgesinde klişelere ait çok sayıda kalıntılar bulunmaktadır. Doğu Hıristiyan halkları bu bölgeyi hala bir haç ve cazibe merkezi olarak tanırlar.

Tur esnasında Kapadokya manzarası eşliğinde Yörenin kültürel zenginliklerini görmek ve yöresel hikayelerini dinlemek hoşunuza gidecektir.

Daha önce hiç deveye binmedi iseniz endişelenmenize gerek yok. Turdan önce tecrübeli öğretmenlerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz.

Bu sayede Deve Biniciliğinin temel kurallarını uygulamalı olarak öğreneceksiniz.

Siz ve sevdikleriniz hep birlikte Kapadokya’daki muhteşem vadileri deve üzerinde gezerek, edineceğiniz deneyimlerle hayatınız boyunca unutamayacağınız bir anı yaşayacaksınız.

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
  • Rehberlik
  • Otelinizden alınış ve bırakılış
  • Çay İkramları

Dahil Olmayanlar
  • Profesyonel Fotoğraf Çekimi
  • Profesyonel Video Çekimi
  • Kişisel Giderler
  • Yemek
Bilgilendirme

Zaman
  • 2 Saat


SSS

Kapadokya'da deve turu için en iyi sezon ilkbahar, sonbahar ve yaz aylarıdır. Ancak Kapadokya’nın eşsiz güzelliği arasında kışın beyaz örtüsü üzerinde de deve turunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Yılın her mevsiminde ayrı bir güzelliği vardır.

Kapadokya deve turu sırasında kıyafetlerinizi sizleri sıkmayacak ve otururken rahatsız etmeyecek şekilde tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Tur sırasında kendinizi rahatsız ve gergin hissetmemeniz için rahat kıyafetler giyinmelisiniz.

Deveye (140 kg) toplam ağırlığı geçmemek şartı ile aynı anda 2 kişi binebilmektedir. İki kişi deve ile güvenli bir şekilde gezilebilir. 2. Kişi aynı deve ile tura çıktığında %50 indirimli fiyatlandırılıyor. 0-6 yaş ücretsiz. 7 yaş ve üstü %50 indirimlidir.

Kapadokya deve turu sırasında yanınıza iyi fotoğraf çeken bir kamera yada telefon alabilirsiniz. Bu cihazları küçük bir çantaya koyarak, sırtınızda taşıyabilirsiniz. Yanınıza başka bir eşya almanız gerekli değildir. Siz değerli misafirlerimize renkli şapkalar yada panço - yelek, şayet hava yağışlı olursa yağmurluk vermekteyiz.

Hiç deveye binmeyen bir insan deve turunu çok rahat bir şekilde yapabilir. Yapmanız gereken tek şey rehberinizin tavsiyelerine uymaktır. Rehberiniz ve görevliler ne diyorsa eksiksiz yerine getirdiğinizde Kapadokya deve turu sizler için unutulmayan harika bir anıya dönüşüyor.

12+ yaş üstü, herhangi ciddi bir sağlık sorunu olmayan, grup aktivitelerine uyumlu, zaman konusunda sıkıntısı olmayan, deve üzerinde panik yapmadan sakinliğini koruyan, heyecanını strese dönüştürmeden kendi sağlığını riske atmayacak herkes bu tura katılabilir.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yap
Değerlendirme Yapın
Puan Verin
€ 35,00
Tarih
 
Deve
Bir Devede 2. Kişi

Toplam: € 35,00

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin
Yükleniyor...