At Turu (2 Saat)

At Turu (2 Saat)

Kapadokya
Açıklama

At turumuz Kapadokya’nın Göreme kasabasında, bakımlı atların bulunduğu at çiftliğinde başlar. Tur programına dâhil olan bölgenin ünlü vadileri at üzerinde gezildikten sonra tekrar başlangıç noktasına dönülür. Turumuza bulunduğunuz otelden alma ve bırakma transfer ücreti de dâhildir. Sizler sadece Kapadokya’da, manası Güzel Atlar Ülkesi olan bu diyarda fazlasıyla eğleneceğiniz at üzerinde farklı açılardan bölgeyi keşfedeceksiniz.

Kapadokya’nın Latince ismi Cappadocia olarak bilinir ve aslında Farsça bir isimdir. KatpaTuka ismi Farsçadan önce Latinceye Cappadocia olarak geçtikten sonra dilimize Kapadokya olarak geçmiştir. Genel olarakta Güzel Atlar Ülkesi anlamına gelir. Geçmiş zamanlarda Kapadokya bölgesi Romalıların hâkimiyetindeydi. Farslarla yapılan savaşların sonunda, Farslar Kapadokya bölgesinden çok iyi beslenmiş ve eğitilmiştir. Görsel olarakta güzel atları ganimet olarak topluyorlardı ve buraya Güzel Atlar Ülkesi ismini vermişlerdi.

At biniciliği hakkında eğer hiç tecrübeniz yok ise korkmayın. Turdan önce tecrübeli rehberlerimiz tarafından kısa bir eğitimden geçeceksiniz ve bilmeniz gereken temel bilgileri uygulamalı olarak göreceksiniz.

At turumuz 2 saat olarak düzenlenmektedir. Farklı şekilde tur planlaması isterseniz bizimle irtibata geçiniz.

Kendinize ve sevdiklerinize en uygun turu seçerek Kapadokya’daki muhteşem vadileri at üzerinde görme fırsatını kaçırmayın.

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
  • Rehberlik
  • Kask ve koruyucu ekipmanları
  • Otelinizden alınış ve bırakılış
  • Çay İkramları

Dahil Olmayanlar
  • Profesyonel Fotoğraf Çekimi
  • Profesyonel Video Çekimi
  • Kişisel Giderler
Bilgilendirme

Zaman
  • 2 Saat


SSS

Kapadokyada at turu için en iyi sezon ilkbahar ve yaz aylarıdır. Ancak Kapadokya’nın eşsiz güzelliği arasında kışın beyaz örtüsü üzerinde de at turunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kapadokya at turu sırasında kıyafetlerinizi sizleri sıkmayacak ve otururken rahatsız etmeyecek şekilde tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Aksi takdirde tur sırasında kendinizi rahatsız ve gergin hissedebilirsiniz.

Çocuk ile birlikte aynı anda ata binmek sağlık açısından bir risk taşıyacaktır. Atın kontrolünü sağlamanız için tutacağınız ipleri kavramanız sizler için zor olacaktır. Eğer çocuğun yaşı 12+ ise oda başka bir at ile birlikte tura dahil olabilir.

Kapadokya at turu sırasında yanınıza su, iyi fotoğraf çeken bir kamera yada telefon, hafif atıştırmalıklar ve şekerleme bulundurmanız faydanıza olacaktır. Bunları küçük bir çantaya yerleştirip, sırtınıza alabilirsiniz. Onun dışında başka bir eşya almanıza gerek yoktur. Koruyucu ekipmanlar işletme tarafından verilmektedir.

Hiç ata binmeyen bir insan at turunu çok rahat bir şekilde yapabilir. Rehberiniz ve görevliler ne diyorsa eksiksiz yerine getirdiğinizde Kapadokya at turu sizler için unutulmayan harika bir anıya dönüşüyor.

12+ yaş üstü, herhangi ciddi bir sağlık sorunu olmayan, grup aktivitelerine uyumlu, zaman konusunda sıkıntısı olmayan, at üzerinde panik yapmadan sakinliğini koruyan, heyecanını strese dönüştürmeden kendi sağlığını riske atmayacak herkes bu tura katılabilir.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yap
Değerlendirme Yapın
Puan Verin
€ 30,00
Tarih
 
At
Toplam: € 30,00

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin
Yükleniyor...