Türk Gecesi Dans Gösterisi

Türk Gecesi Dans Gösterisi

Kapadokya
Açıklama

Türkiye, her bölgede değişim gösteren eski bir halk dansları geleneğine sahiptir. Türk gecesi dansları kültürel kıyafetlerle tamamlanır. Sizde unutulmaz bir deneyim yaşamak istiyor iseniz geleneksel Türk akşamlarından birine katılmalısınız. Türk akşamlarında Türk kültürü, gelenekleri ve folkloru ile keyifli zaman geçireceksiniz. Anadolu'ya özgü halk danslarını kültürel kıyafetlerle görecek ve oryantal dansın keyfini çıkaracaksınız.

Türk gecesi programımız canlı müzik ile başlayıp daha sonra Türk Halk dansçılarının sahnede dans etmeye başlaması ile devam edecek.

Dansçılar geleneksel Türk Danslarını gerçekleştirecekler. Türkiye'nin farklı bölgelerinden oluşan halk dansları gösterilerimizi izledikten hemen sonra, gecenin önemli gösterileri ve şovları başlıyor. Oryantal dans, bıçak davul gösterisi ile Kafkas dansı ile unutulmaz anlar yaşayacaksınız.

En sevilen Türk Halk Dansları şunlardır:

Orta Anadolu’nun halk dansı olan "Çayda Çıra", ellerinde yanan mumlarla karanlıkta dans eden gümüş ve altın işlemeli kaftanlar giymiş genç kız tarafından gösterime sunulur. Güney Akdeniz’in halk dansı olan "Silifke Yoğurdu" da dansçıların kafalarının üstünde tahta kaşıkları bir araya getirmesiyle olur. Doğu Türkiye'nin halk dansı olan "Şeyh Şamil", Kafkas kahramanının iyi bir dramatize efsanesidir. "Kılıç Kalkan" ise ülkenin kuzeybatısından gelen kılıç ve kalkanlarla yapılan bir dans şeklidir.

Gösteri sırasında mezeler, akşam yemeği ve sınırsız içecekler servis edilir. Akşam yemeğinde bu gösteriler eşliğinde keyifli zamanlar geçireceksiniz.

Müsaitlik Takvimi
Neler Dahil
  • Otelden Alma ve Bırakma
  • Akşam yemeği
  • Soğuk mezeler, ara sıcaklar
  • Tatlı, meyveler ve kuru yemişler
  • Sınırsız yerli alkollü içecek
  • Sınırsız çay, kahve, yerli alkolsüz içecek

Dahil Olmayanlar
  • Kişisel Giderler
Bilgilendirme


SSS

Rezervasyonu gün içerisinde de sağlayabilirsiniz. Ancak yoğun bir sezona denk geldiğinizde rezervasyonunuzu mutlaka 2-3 gün önceden gerçekleştirmeniz faydanıza olacaktır.

18 yaş üstü herkes katılabilir.

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış İlk Yorumu Sen Yap
Değerlendirme Yapın
Puan Verin
€ 35,00
Tarih
 
Kişi
Toplam: € 35,00

Benzer Turlar

Yardıma Mı İhtiyacınız Var ? Bize Bir Mesaj Gönderin
Yükleniyor...